Аваков переплачує $7,5 тис. за кожен автомобіль поліції

07.02.2017

1

Міністерство внутрішніх справ, закуповуючи автомобілі для поліції Mitsubishi Outlander PHEV навіть після знижки буде переплачувати дилера 7, 5 тисяч доларів за кожен автомобіль. Про це повідомив бізнесмен і громадський діяч Олексій Тамразов, який підрахував, скільки коштуватиме поліції нові автомобілі на своїй сторінці Facebook.

“Щодо нової ціни на Mitsubishi Outlander PHEV.Як вже відомо, нова ціна становить близько 1,313 млн грн за одиницю. Нагадаю, це вже друге зниження ціни договору по 14 грудня 2016 року. Перше зниження було на 1 млн грн. Не зовсім зрозуміло, для чого воно було зроблено. Друге, більш суттєве – близько 124 млн грн. Чи справедлива ціна 1.3 млн грн за Mitsubishi Outlander PHEV? Враховуючи вартість додаткового обладнання, приблизно 50 тис грн, сам автомобіль коштує близько 46.5 тис дол. (За курсом продажу долара на міжбанку на день оплати 28.12.16).46.5 тис дол за базову модель для поліції – дорого.

Дорого не тому, що це дурість-купувати за такі гроші авто для поліції, а тому, що навіть в 46.5 тис дол – близько 8 тис дол зайвих.

Знову наведу порівняння з німецької ціною, бо всі інші моделі мітсубіші в Україні, чомусь коштують майже однаково з Німеччиною.

Я придбав аналогічний автомобіль (навіть краще специфікацією, яка вказана в договорі ЦОП Нацполиции) за 35 тис євро з урахуванням всіх податків в Німеччині, без жодних державних дотацій (Це може зробити будь-який). Автомобіль (саме ця модель) проводиться тільки в Японії. До Німеччини він долає майже той же шлях, що і в Україні. В ціні 35 тис євро, вже сплачено: 10% мита, 19% ПДВ, заробіток місцевого імпортера і дилера.

У нас єдина відмінність – акциз. Він складе додаткових 600 євро з ПДВ. Базовий автомобіль в Україні, за аналогічних умов продажу (я купив в роздріб, одну машину під замовлення з 10% передоплатою) мав би коштувати не більше 36 тис євро. Це близько 39 тис дол. Аж ніяк ні 46.5.100% передоплата замовлення на 635 авто, повинні були б привести до додаткових знижок, а не навпаки”.

Як повідомляли Українські Новини, Аваков попросив у Mitsubishi знижку на машини для поліції після того, як його викрили в завищених цінах закупівлі.

Першим про можливої корупції Авакова при закупівлі заговорив бізнесмен Олексій Тамразов на початку грудня. Потім журналісти МВС спіймали на брехні, але прихильники Авакова назвали їх “агентами Кремля”.

Щоб виправдати завищені ціни МВС навіть випустило спеціальний реліз, в якому спробував пояснити свої дії.

У відповідь Олексій Тамразов купив машину як у поліції, щоб довести корупційну вартість закупівлі міністерством.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ, закуповуючи автомобілі для поліції Mitsubishi Outlander PHEV, буде суттєво переплачувати дилеру більше 10 тисяч доларів з кожної машини.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"