Артем Бугаєць. Керівник Третього управління організації досудових розслідувань ДБР

20.04.2019

Державне бюро розслідувань – один із небагатьох правоохоронних органів, який формувався з «нуля». Саме тому важливим елементом цього процесу було обрати доброчесних керівників із чистою репутацією. На жаль, в історії ДБР трапилося інакше і, як наслідок, до значної частини очільників різних підрозділів Держбюро розслідувань є багато питань.

Знайомтеся, керівник Третього управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань – Артем Вікторович Бугаєць.

Свою кар’єру в органах прокуратури Артем Вікторович Бугаєць розпочав у 2006 році з посади помічника Полтавського міжрайонного транспортного прокурора. Вже через 2 роки, у 2008 році, йому вдалося обійняти керівну посаду – Артем Вікторович став заступником Полтавського транспортного прокурора. На цій посаді він був аж до 2012 року. Після цього Артем Бугаєць став Кременчуцьким прокурором нагляду за додержанням законів у транспортній сфері. Як бачимо, Бугаєць декілька років обіймав керівні посади в часи Віктора Януковича.

Уже після Революції гідності Артем Вікторович Бугаєць протягом 2014-2015 рр. був заступником прокурора міста Комсомольськ (нині Горішні Плавні), а згодом обійняв посаду військового прокурора Харківського гарнізону, де пропрацював аж до 2017 року. Після роботи в Харкові він перебрався до Києва, де став начальником слідчого відділу управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

У 2018 році Артем Вікторович Бугаєць вирішив закінчити працювати в прокуратурі та знайти себе у новоствореному Державному бюро розслідувань. Він брав участь у конкурсі та претендував на посаду керівника Третього управління організації досудових розслідувань. Із результатом у 94 бали (із 100) бажану посаду він отримав.

Працюючи на посаді прокурора, Артем Вікторович Бугаєць потрапив відразу в декілька гучних скандалів. Зокрема, наприкінці 2017 року він був притягнутий Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани. Підставою для цього стало неналежне виконання своїх службових обов’язків, яке призвело до втрати речових доказів – вилучених грошових коштів у сумі 100 тис. гривень та 3850 доларів США.

Після цього Артем Вікторович Бугаєць намагався різними способами скасувати рішення КДКП. Спочатку він спробував оскаржити це рішення у Верховному суді, однак всі справи він програв. Згодом до процесу долучився Генеральний прокурор Юрій Луценко, який подав клопотання в Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів «щодо визнання начальника слідчого відділу управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної Прокуратури України Бугайця А. В. таким, який не притягувався до дисциплінарної відповідальності». Однак це клопотання було також відхилено.

Також у ЗМІ можна знайти інформацію про мітинг громадськості Новосанжарщини, яка буланезадоволена роботою Артема Вікторовича Бугайця (тоді він був головним прокурором цього району). Громада вимагала його люстрації.

У своїх деклараціях за 2014,2015,2016,2017 та 2018 роки Артем Вікторович Бугаєць вказав 1,7 млн грн доходів. Його дружина Людмила Юріївна Бугаєць за аналогічний період заробила 90 тис. грн. Маючи високі доходи, колишньому прокурору вдалося заощадити 267 тис. грн та 3 тис. доларів.

Власного житла в Артема Вікторовича Бугайця немає. У зв’язку з цим, працюючи в Харкові, Артем Вікторович користувався службовою квартирою від Міністерства оборони. Переїхавши в Київ, високопосадовець ДБР почав орендувати квартиру у Євгена Борисовича Пурікова. До цього він користувався кімнатою в столиці.

 

Цікаво, що для того, аби користуватися квартирою в Харкові, Артем Вікторович звернувся за допомогою до народного депутата від фракції «Народний фронт» Сергія Пашинського. Останній, в свою чергу, направив від свого імені депутатське звернення до міністра оборони України про вирішення цієї проблеми. У результаті, Артем Бугаєць отримав бажане житло. Це може свідчити про політичну заангажованість колишнього прокурора.

Серед власного нерухомого майна в колишнього прокурора є лише земельна ділянка. Розміщена вона у с. Кияшки, що в Полтавській області.

Дружина Артема Вікторовича Бугайця теж власного майна не має та користується земельною ділянкою, власником якої є Обслуговувальний садово-городній кооператив “Мрія”.

Немає родина і власного автомобіля. Саме тому Артем Бугаєць користується автомобілем свого батька. Мова йде про Toyota Corolla 2008 року вартістю 109 тис. грн.

Як бачимо, Артема Бугайця навряд чи можна назвати новою людиною у правоохоронній системі. Більш того існує ряд питань пов’язаних з його попередньою роботою в органах прокуратури, а також можливим зв’язком зі впливовим народним депутатом. Як проявить себе Артем Бугаєць у новоствореному органі – побачимо найближчим часом.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"