“Алло, ми з СБУ!”

13.10.2021

«У нас ремонт электрики со вчерашнего дня, нет света, презентацию вашего детского фильма перенесем на следующую неделю», — написали нам керівники Малої Опери за кілька годин до показу фільму про офшори президента Зеленського та його оточення. Як стало відомо згодом, у Київській міській адміністрації отримали телефонний дзвінок від співробітника Служби безпеки України, який пообіцяв «проблеми», якщо показ розслідування відбудеться у Малій Опері.

У СБУ одразу ж відхрестилися від цих звинувачень: вони, мовляв, ні в чому не винні, а будь-які спроби пояснити організаційні негаразди тиском спецслужби — маніпуляція.

Журналіст «Слідства.Інфо» Дмитро Реплянчук знайшов та поспілкувався з працівником СБУ, який телефонував чиновникам. Звати його Олександр Новіков і працює він у структурах спецслужби з 2005 року. Під час особистого спілкування Олександр Новіков не заперечував свою причетність до телефонних дзвінків чиновникам КМДА, але назвав це «робочими питаннями».

Натомість Служба безпеки Україну, яку очолює давній друг і колишній партнер Зеленського по бізнесу Іван Баканов, далі продовжує все заперечувати. Сподіваємося, нові публічні факти у цій історії змусять СБУ пояснити, навіщо вони використовують методи часів Віктора Януковича у 2021 році.

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"