Аброськін приватизував «квартиру Згуладзе»

27.04.2020

Наприкінці квітня 2016 року чимало галасу наробила інформація про те, що перший заступник міністра внутрішніх справ України Екатерина Згуладзе-Глуксманн отримала коштом українським платників податків фешенебельне житло в центрі Києва. Відповідний документ – розпорядження Печерської райдержадміністрації від 16 ківтня 2016 року про виділення Згуладзе трикімнатної службової квартири житловою площею 112,1 по вулиці Щорса (нині вулиця Євгена Коновальця), 44-а – розмістив на своїй Фейсбук-сторінці колишній прокурор Приморського району Одеси (раніше – перший заступник прокурора Печерського району Києва) Олександра Кузьменко.

Скандал був спричинений тим, що, мадам Згуладзе, призначена першим заступником міністра в грудні 2014 року, проживала в Парижі й в Україну прилітала щомісяця лише на кілька днів – підписати документи про «засвоєння» коштів американської урядової допомоги, виділеної для реформування української міліції й перетворення її в поліцію. Скільки було цих грошей виділено, як вони витрачались і в чиїх кишенях осідали достеменно знає хіба сама Згуладзе й тодішній посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, який, власне, і виписав цю француженку грузинського походження з-за кордону.

Станом на квітень 2016 року тільки сліпий не міг побачити, що собою становила «реформа поліції» під проводом Згуладзе та її товарки по зароблянню грошових знаків Хатії Деканоїдзе і яка призвела до колосального зростання рівня злочинності в країні. Вже була похована перша жертва «реформи» – неповнолітній Михайло Медведєв, якого поліцейський Сергій Олійник застрелив лише за те, що хлопець стави випадковим пасажиром автомобіля, водій якого скоїв адміністративне правопорушення. Але найголовніше – трикімнатна квартира в центрі Києва від імені українських платників податків надавалась не тільки Згуладзе, але ще її батькові, матері та рідному брату, які не мали жодного відношення до МВС України й не були членами сім’ї Згуладзе (у декларації вона зазначала, що її родина складається з трьох осіб: вона, чоловік і син, усі троє постійно проживали в Парижі). І це при тому, що зазначена квартира була куплена Міністерством внутрішніх справ і включена розпорядженням Печерської райдержадміністрації від 17 грудня 2015 року №571 в перелік службового житла лише для наданням бездомним співробітникам Міністерства виключно на період їх роботи в МВС.

Але це були лише «квіточки» – насправді міністра внутрішніх справ Аваков, який звик розпоряджатись бюджетними грошима, як своїми власними, збирався подарувати цю квартиру брату Згуладзе й розпочав процедуру її виведення з державної власності. Для цього 29 лютого 2016 року Аваков направив голові Печерської райдержадміністрації Сергію Мартинчуку лист №3041/01/25-2016, яким попрохав виключити квартиру №39 по вулиці Щорса, 44-а в Києві, надану в користування першому заступникові міністра Згуладзе, з переліку службового житла, оскільки «відпала потреба у використанні цієї квартири як службового житла». Печерська райдержадміністрація оперативно відгукнулась на це клопотання й вже 1 березня 2016 року було видано розпорядження №125, яким №39 по вулиці Щорса, 44-а в Києві була позбавлена статусу службової. А оскільки за кілька днів до того Згуладзе, її батько, матір і брат отримали ордери, то вони вже могли оформлювати цю трикімнатну квартиру як свою приватну власність, не заплативши ані копійки. Хоча, за законом, їх мали б виселити з цього помешкання, а квартиру передати до загального житлового фонду.

Одначе через скандал, що вибухнув, заїжджа авантюристка була змушена відмовитись від цієї затії, а в травні 2016 року вона повернулась у додому в Париж.

І тоді Аваков вирішив повторно подарувати цю квартиру – на цей раз першому заступникові голови Національної поліції України В’ячеславу Аброськіну, дарма що В’ячеслав Васильович не мав права на безкоштовну приватизацію, оскільки вже скористався цим правом, коли приватизував квартиру в Севастополі, по вулиці Ялтинській, 8. Будинок у Севастополі – це колишній дитячий садок з власним двором, обнесеним парканом, і навіть альтанкою для смаження шашликів. У 2010 році тому дитячий садок коштом українських платників податків був капітально відремонтований і перетворений на жилий будинок з вишуканими помешканнями, що мали статус службових квартир Управління МВС України в м.Севастополь. Але невдовзі шляхом стандартних махінацій ці квартири були виведені зі службового житлового фонду й приватизовані всілякими аферистами з керівництва севастопольської міліції.

З «квартирою Згуладзе» Аваков і Аброськін вчинили точно так – спочатку цю квартиру знову зробили службовою, потім туди вселився Аброськін, потім Аваков знову дійшов висновку, що «відпала потреба у використанні цієї квартири як службового житла». А далі знову був порушений закон і замість того, щоби виселити поліцейського з колишньої службової квартири, йому була надана можливість її приватизувати. Тобто – безплатно присвоїти нерухомість, що належала українським платникам податків. Причому, разом з підземним гаражем, себто паркомісцем.

Власником паркомісця Аброськін став 20 травня 2019 року, за 4 місяці по тому приватизував «квартиру Згуладзе», а ще за 2 тижні звільнився у відставку.

Андрій Пасічник

Джерело

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"