Експрокурор Герман оскаржуватиме довічний вирок у Верховному суді
10.01.2025
У Верховний суд надійшли матеріали по скарзі на вирок колишньому керівнику Миколаївської обласної прокуратури Геннадію Герману, засудженого до довічного позбавлення волі за державну зраду.Скарга адвоката в інтересах Германа надійшла ще в листопаді. Але Верховний суд залишив її без руху і дав час на усунення недоліків. Серед іншого суд вказав, що в скарзі, начебто, не було взазано на такі істотні порушення, які би свідчили про незаконність вироку суду і ухвали апеляції, якою його залишено без змін. Крім того, скаржник посилався на неповноту досудового розслідування і судового розгляду (через непроведення низки експертних досліджень), ставив під сумнів достовірність окремих доказів та невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи. Хоча це не належить до предмета перевірки при розгляді у Верховному суді.
Як видно із порталу «Судова влада», 27 грудня 2024-го до Верховного суду надійшли матеріали на усунення недоліків і справу передано в доповідь судді.
28 червня 2023 року Приморський районний суд міста Одеси визнав Германа винним. А саме, що що він із початку березня і до 4 квітня 2022 року включно, перебуваючи у місті Миколаєві, збирав та передавав у Telegram проросійському блогеру Юрію Подоляці інформацію військового та оперативно-службового характеру, яка була в його розпорядженні як у керівника Миколаївської окружної прокуратури. Подоляка, у свою чергу, пересилав ці дані підполковнику військової розвідки Росії Ігорю Бєзлєру на прізвисько «Бєс».
Апеляційний суд підтвердив вирок першої інстанції і обране покарання у вигляді довічного увʼязнення.
Спочатку при обшуку за місцем проживання Герман не заперечував листування із Подолякою, але пояснював, що надсилав інформацію блогеру, якого «знайшов в інтернеті з метою об’єктивного висвітлення ситуації, що відбувається в Україні». Але пізніше в судових засіданнях Герман заявив, що взагалі ніколи не спілкувався із Подолякою і Бєзлєром і винним себе не визнав.
Захист намагався довести, що до мобільного телефону, ноутбуку та компʼютера могла мати доступ співробітниця прокуратури і співмешканка обвинуваченого Ірина Андросова. Після повідомлення Герману підозри в грудні 2022-го Андросова виїхала з України і назад не поверталась. Пізніше їй оголосили підозру в глорифікації збройної агресії РФ. Зʼясувалося, що в березні 2022-го вона наполегливо переконувала свого сина у тому, що в війні винна Україна і виказувала підтримку діям росіян.
Справа Германа набула резонансу. Тому що колишнього прокурора винуватять родичі українських військових, які загинули при ракетному обстрілі казарми 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ в Миколаєві 18 березня 2022 року. Офіційно відомо про щонайменше 50 загиблих.
Люди з портретами ходили на судові засідання і вимагали суворого покарання для Германа. Але у вироку про обстріл казарми за наведенням Германа не йдеться. Потерпілими у цій справі рідних загиблих солдатів не визнали.