НОВИНИ

11.12.2024

10.12.2024

09.12.2024

06.12.2024

05.12.2024

04.12.2024

03.12.2024

02.12.2024

РУБРИКАТОР

ВРП звільнила суддю, яка у 2014 році отримала паспорт РФ

11.12.2024

Вища рада правосуддя у вівторок, 10 грудня, звільнила суддю Донецького окружного адміністративного суду Людмилу Арестову, яка в 2014 році після окупації Криму отримала паспорт країни-агресорки, Росії. Причиною звільнення було вказано “вчинення істотного дисциплінарного проступку”.Про рішення повідомили на сайті ВРП. У повідомленні йдеться про те, що Арестову вирішили звільнити на підставі пункту 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України. Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя подала звернення на звільнення судді, вирішивши притягнути Арестову до дисциплінарної відповідальності та застосувати до неї дисциплінарне стягнення у формі такого подання.

Пункт 3 частини шостої статті 126 Конституції України передбачає, що підставами для звільнення судді є вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або свідчить про його невідповідність займаній посаді, йдеться в повідомленні ВРП.

Рішення про звільнення з посади не є рішенням про притягнення до дисциплінарної відповідальності, а ухвалюється на його підставі, і тому є кадровим, пояснили у ВРП.

Що відомо про суддю Арестову

Улітку 2023 року журналісти проєкту “Схеми” розповіли, що Людмила Арестова, згідно з витягом з автоматизованої системи “Роспаспорт”, є громадянкою РФ.

Паспорт країни-агресоркки вона отримала на підставі незаконного “договору про прийняття Криму до складу Росії” в 2014 році, згідно з яким громадян України та осіб без громадянства, які на той момент постійно мешкали на півострові, РФ оголосила своїми громадянами.

За даними сайту Податкової служби РФ, журналісти виявили індивідуальний податковий номер Арестової, прив’язаний до її російського паспорта.

Крім того, відповідно до витоку з баз даних авіаперельотів РФ, після окупації Криму у травні 2014 року Арестова на три дні літала до Москви, використовуючи паспорт РФ.

А у витоках з баз даних про клієнтів медорганізацій РФ “Схеми” знайшли інформацію із зазначенням даних російського паспорта Арестової та податкового номера. Також там зазначена електронна адреса, ймовірно, сина Арестової Максима.

Згадка про Арестову також є у базі даних російської медлабораторії “Гемотест”, витік інформації з якої стався в 2022 році, через що суд у РФ оштрафував медзаклад на 60 тис. рублів.

Ці записи свідчать про те, що Арестова вказувала дані російського паспорта під час проходження тесту на коронавірус.

Також з’ясувалося, що з 2018 року по січень 2022-го вона відвідувала окупований Крим і загалом провела там понад 250 днів

Сама Арестова в коментарі заявила, що нібито “не має російського громадянства”, водночас припустила, що паспорт їй “можливо, дійсно був виданий”, як і решті зареєстрованих мешканців Криму після псевдореферендуму.

А поїздки в окупацію пояснила необхідністю відвідувати батьків.

Після розмови з журналістом до редакції “Радіо Свобода” надійшли адвокатські запити чоловіка судді Сергія Васильєва з вимогою надати інформацію про журналістів, які проводять розслідування щодо судді.

Згодом сама Арестова направила запит до видання із запитаннями, яким саме обсягом інформації про неї володіють журналісти, та вимогою “знищити персональну інформацію судді”, яка є у “Схем”

Журналісти своєю чергою направили запит до голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика з проханням повідомити, чи відомо йому або членам ВРП про наявність у судді російського громадянства та чи може це впливати на доброчесність судді.

У відповідь ВРП повідомила, що звернулася до Служби безпеки України, щоб встановити, чи дійсно суддя Арестова має громадянство РФ.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"