Голова Нацполіції Іван Вигівський. Інтерв”ю

28.12.2023

На минулому тижні міністр внутрішніх справ Ігор Клименко підтримав подання голови Нацполу Івана Вигівського та звільнив з посади його заступника Дмитра Тишлека, у якого дружина має діюче російське громадянство. В Нацполіції заявили, що Тишлек сам прийшов з рапортом на звільнення, оскільки не хотів кидати тінь на орган. Зараз ця посада заступника голови НПУ скасована, а обовʼязки Тишлека розділені між іншими керівниками Нацполу.

В інтервʼю Українським Новинам голова Нацполіції Іван Вигівський розказав, чому у питанні звільнення була моральна сторона і чи залишиться Тишлек в органах поліції. Також Вигівський розповів, як поліція працювала на Різдво 25 грудня, як готується до охорони порядку на Новий рік та чи буде посилювати безпеку на 7 січня (Різдво Христове за Юліанським календарем). Крім того, голова Нацполіції розповів, чи багато зараз ваканцій в поліції і як керівництво бореться з тими, хто йде в поліцію служити, щоб не потрапити під мобілізацію. В розмові Вигівський також розповідає про розслідування резонансних справ, криміногенну ситуацію, своє ставлення до мобілізації жінок та ідеї народних депутатів наділити поліцейських повноваженнями роздавати повістки.

Іване Михайловичу, давайте почнемо з вашого заступника Дмитра Тишлека. Він написав рапорт на звільнення, і його вже звільнили з посади заступника відповідно до наказу міністра. Що він буде робити далі?

Дійсно, це питання не просте, і вже близько двох місяців ця тематика звучить медійно. Службове розслідування проводила комісія МВС, до складу якої входили представники і Нацполіції. Не на всі питання, які піднімалися у журналістському розслідуванні, може дати відповідь комісія. За результатами службового розслідування, юридичних підстав для звільнення Дмитра Тишлека не було, але Тишлек подав рапорт на звільнення з посади заступника Голови Нацполіції. Він йде, аби тінь не падала на всю структуру.

Тобто, він залишається в системі органів?

З посади заступника Голови він звільнений, та надалі планує займатися науковою діяльністю. Рішення про звільнення його особисте, тому що він розуміє, що в результаті таких кейсів, якщо вони вирішуються не у правовій, а в публічній медійній площині, страждає вся система МВС та Національна поліція. Це відповідальна посада, і потрібно було думати наперед. Тишлек достатньо ефективний, як поліцейський. Він нажив собі багато ворогів, виконуючи свої поліцейські обов’язки. Ми розуміли, коли все почалося, хто може йому “віддячувати” за певні кримінальні провадження. Але далі нехай дає оцінку ДБР, яке проводить розслідування, та НАЗК.

Чи це нормальна практика, коли ввечері заступник голови Нацполіції, зокрема Тишлек, зустрічається із заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим?

Я бачив це розслідування. Зустріч була на вулиці. Зі слів Тишлека, вона була випадкова, але як вам відомо, Олег Татаров є координатором правоохоронних органів від Офісу Президента. Не бачу в цій зустрічі нічого надзвичайного. Якщо якісь робочі моменти потребують негайного обговорення або врахування – це нормально.

Хто займе вакантну посаду заступника?

Ефективного кандидата не було. Тому мною ця посада була скорочена, а фунціонал, що був у Тишлека, розподілений між мною та діючими заступниками.

Як поліція готується до Різдва і Нового року? Як поліцейські будуть працювати під час свят? Чи будуть посилені патрулі і так далі?

З першого дня війни ми працюємо в посиленому варіанті несення служби, розгорнуті ситуаційні центри, і, якщо порівнювати з мирним часом, коли було в середньому 4500 нарядів на добу, то зараз близько 7000 нарядів. Це приблизно 21 тисяча поліцейських, які заступають на чергування протягом доби. Тому, підсилювати нам немає сенсу, бо у нас весь ресурс максимально задіяний, однак, ми, звісно, в ці новорічні та різдвяні свята передислокуємо та наблизимо наряди до місць, де будуть святкові ялинки та релігійні заходи. В деяких великих містах у нас не буде ялинок, але у всій державі буде діяти комендантська година, як і минулого року. Ми розуміємо, що громадяни, можливо, деякі напідпитку, приходитимуть до цих місць і ми максимально будемо забезпечувати порядок та безпеку. Близько 30 тис. поліцейських буде задіяно для несення служби саме в ці свята. І ще, в цьому році з того, що для нас нове – це святкування Різдва 25 грудня. 24-25 вже пройшло без надзвичайних подій та грубих порушень публічного порядку. Однак, я думаю, що будуть бажаючі відмічати і 7 січня, так само і Водохреща. Ми максимально задіємо сили і засоби поліції для того, щоб забезпечити порядок в усі ці дні. Нагадаю, що заборонені феєрверки і салюти. Вибухів, впевнений, всім і так вистачає. В минулому році у нас було декілька фактів запуску феєрверків – особи були встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності, провадження скеровані до суду.

Чи багато вакансій зараз в поліції? Чи збільшилась кількість бажаючих служити і якщо так, то з чим ви це пов’язуєте?

Дуже важливе питання, насправді. Я його і сам хотів підняти, тому що деякі громадяни, державні службовці, посадовці кажуть, в Національній поліції є 250 тис. поліцейських, і пропонують 100 тис. відправити на фронт. Дивно, коли про це заявляють не “диванні експерти”, а люди, які працюють в державній системі і не знають елементарних цифр, хоча можна звернутися до нас, і ми надамо штатну чисельність Національної поліції. Це в системі міліції було до 300 тис. осіб, а зараз по штату у нас 120 тис. поліцейських. При тому, що гранична штатна чисельність у нас була затверджена Кабміном у цьому році. Фактично у нас на сьогодні близько 100 тис. діючих поліцейських, тобто тих, хто в погонах. З них 20 тис. жінок, 80 тисяч чоловіків. Кожного дня з них заступає на службу близько 20 тис. в наряд. Це одна зміна. Також близько 15 тис. слідчих і дізнавачів, 20 тис. оперативників і тисячі людей, які воюють на фронті, зокрема, підрозділ “Лють”. Тому, стосовно пропозиції мобілізувати 100 тис. поліцейських можу сказати, що ми вже максимально задіяні у складі Сил безпеки і оборони, а також дбаємо і про внутрішній фронт та безпеку всередині країни.
Іноземці, гості з інших країн, міжнародні партнери дивуються, коли приїжджають до нас, то дивуються, що під час війни забезпечується безпека на вулицях, є постійна присутність поліції, можна почуватись безпечніше, ніж у де-яких інших країнах Європи, де війни немає.
Стосовно тенденцій. У нас немає такого відтоку кадрів, як це було до війни. За 2022 рік ми набрали лише 3800 поліцейських. Чому до нас йдуть? Зараз нестабільна ситуація у приватному секторі. Також з початку війни у нас збільшилась зарплата за рахунок доплат за участь в бойових діях. В цивільному секторі зараз немає такої потреби в кадрах. Раніше охоронець супермаркету міг отримувати більше, ніж слідчий поліції, оперативник або патрульний. Якщо у нас була висока плинність кадрів 3 роки тому, то сьогодні такого немає. Якщо брати 2023 рік, то ми укомплектували та взяли на роботу більше 13 тис. поліцейських, в першу чергу, за рахунок створеної штурмової бригади «Лють». Це плюс-мінус стільки ж, як ми брали до війни. Але тоді звільнялося дещо більше поліцейських. В цьому році звільнено 4500 поліцейських. На сьогодні у нас некомплект становить 17500 осіб. Тому, стимулюючим фактором йти до нас є стабільність, робота, зарплата, мотивація в тому числі – кожен на своєму фронті воює. Стосовно тих, хто міг і хотів піти на фронт, – з першого дня війни ми відпускали всіх. Ті, хто хотів піти в ЗСУ, вони зробили це. У нас система побудована так, що ми не можемо переводити людей в ЗСУ. Наприклад, СБУ може, тому що вони є військовослужбовці. У нас же спеціальні звання, і ми не можемо переводити. У нас тільки один алгоритм – це звільнення. Хто хотів воювати також мав можливість долучитися до бригади “Лють”. Я вже говорив, що у нас спеціальні звання, тому поліцейські з офіцерським званням, які, наприклад, переходять в ЗСУ – ідуть туди рядовими, якщо вони не служили в армії або не навчались на військовій кафедрі. За тими поліцейськими, хто служить в «Люті», зберігається звання та місце, з якого він пішов воювати. Потім вони можуть повернутися в стрій на свої попередні посади. Тому, Національна поліція і воює, і захищає внутрішній фронт – в такій кількості, яку я назвав.

А ухилянти не йдуть на службу в поліцію, оскільки таким чином вони можуть уникнути військового обліку і служби в армії, так як поліцейські не підлягають мобілізації?

У нас згідно з законом поки що вік призову залишається від 27 до 60 років, тому цій категорії ми приділяємо особливу увагу, і якщо бачимо, що вони ухилянти, то, повірте, є механізми, щоб ці люди не потрапили в Нацполіцію. Ми це чітко відслідковуємо, є реєстри. Більше того, спільно з Територіальними центрами комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП) ми проводимо роботу щодо мобілізації, вони надають нам списки ухилянтів, і ми встановлюємо місцезнаходження, та надаємо їм ці дані. Тому ми виважено дивимося на ці речі.

Тобто, є все таки намагання потрапити до лав поліції з боку ухилянтів…

Спроби є, звісно, але ми це все присікаємо і маємо запобіжники.

Ви чули мабуть про шалені ідеї певних народних депутаток від “Слуги народу” щодо мобілізації жінок, які згідно задуму матимуть можливість добровільно воювати на фронті, а всі інші працюватимуть на заводах ОПК в тилу, щоб забезпечувати військові потреби. Також нардепка говорила про скасування спецобліку поліцейських. Чи підтримуєте ви такі ідеї?

В кожного свій функціонал. Я перелічу функції Національної поліції: безпосередня участь в бойових діях, аеропідтримка (евакуація поранених воїнів і жертв, доставка донорських матеріалів та лікарів), супроводження гуманітарних вантажів та евакуаційних колон з небезпечних зон. Це що стосується функцій стримування збройної агресії. Потім, у нас є функція документування воєнних злочинів. Національна поліція розслідує сьогодні більше 105 тис. таких злочинів. Це підслідність СБУ, але 90% цих злочинів розслідує саме Національна поліція, тому що слідчих в СБУ в рази менше, ніж у Національній поліції, вони фізично все це не задокументують. Це тисячі експертів, криміналістів, слідчих. Після кожного прильоту наші працівники виїжджають, документують, витягують людей з-під завалів, допомагають максимально. Відновлення правопорядку на деокупованих територіях, що було в минулому році, оперативне розмінування, розшук безвісті зниклих, ДНК-експертизи загиблих воїнів і цивільних, блокпости, ухилянти, розшук дезертирів, що не підпадає під наш функціонал, адже це задача ДБР, однак і цим ми займаємося, тому що у ДБР так само в рази менше людського ресурсу. Виявлення і блокування російських та білоруських активів. Наші слідчі заблокували вже мільярди гривень. Кібербезпека. Виявляємо і блокуємо ресурси окупантів. Публічна безпека. 7,2 млн дзвінків зі зверненнями до поліції ми прийняли в цьому році. Кожен дзвінок потрібно відпрацювати.

Чи запрошували представників Нацполу для обговорення таких ідей?

Ні, взагалі ніхто. Просто видають цю інформацію, і все. Звісно, коли подається законопроєкт, то ми долучаємося до процесу і надаємо своє бачення і пропозиції. Але перед тим, як заявляти всі ці речі, з нами ніхто не радився.

Наскільки криміногенна ситуація в Україні на сьогодні погіршилась чи навпаки покращилась?

Якщо брати вуличну злочинність, то, наприклад, в 2020 році було 7 тис. випадків грабежів, в 2021 році їх було вже 4500, 2022 рік – 2 тис, і в цьому році їх було всього 1600. Розкрито на сьогодні 1581 такий злочин. Тобто 99% цих злочинів розкривається. Ми маємо чітку динаміку зниження основних видів злочинів, таких як розбої, пограбування, тяжкі тілесні ушкодження, та ми максимально їх розкриваємо.

Вбивств більше, аніж до війни?

1171 вбивство було в 2021 році, зараз 1033. Але ми сюди не рахуємо вбивства, які пов’язані з війною (бо вони кваліфікуються не за ст. 115 «Умисне вбивство», а за ст. 438 «Порушення законів і звичаїв війни»). Тобто, як бачите, навіть трохи менше в цьому році. Чому порівнюємо з 2021 роком? Тому що статистика за 2022 рік не є релевантною. У перший рік війни багато людей виїхали із України, були вжиті максимальні заходи безпеки – посилені патрулювання, блок-пости, комендантська година, заборона продажу алкоголю, посилення відповідальності за скоєння злочинів. Тепер, у 2023 році, картина трохи повертається до довоєнної – відбулась адаптація громадян.
Категорія вуличних злочинів значно зменшилася. На це вплинуло збільшення кількості нарядів поліції. Дуже велику роботу проводимо в боротьбі з наркотиками. Нещодавно в Черкасах реалізували групу і затримали 40 наркозбувачів. Відбулась реалізація по кокаїну – Київ, Дніпро, Миколаїв. Затримали там близько 20 осіб. В цьому році ми вилучили рекордну кількість наркотиків – майже 3 тонни. Зараз робимо акцент на важкі наркотики. Також була спільна операція Нацполу з іноземними колегами, в результаті якої в одній із європейських країн було вилучено понад 2 тонни кокаїну. В цьому напрямку проводиться серйозна робота з європейськими та американськими колегами.

А що потім з цими наркотиками, які вилучають? От 3 тонни наркотиків. Куди їх везуть, де вони зберігаються і як знищуються?

Вони зберігаються в спеціальних окремих приміщеннях у підрозділах поліції, а потім знищуються після вироків суду. Створюються спеціальні комісії, які діють відповідно до затвердженого порядку. До них входять представники різних правоохоронних органів.

Це відбувається на спеціальних заводах чи на сміттєпереробних заводах?

По-різному. Є спеціальні інструкції, як воно знищується. Зберігаються наркотики в спеціальних приміщеннях з відеокамерами, щоб туди не було доступу сторонніх осіб. У нас все пакується в спеціальні пакети зі штрих-кодами, вони номерні, запечатані.

А скільки вилучено в цьому році вогнепальної зброї?

Усього у 2023 році Національною поліцією з незаконного обігу вилучено 5117 одиниць вогнепальної зброї, 1662 гранатомети, майже 17,7 тис. гранат, майже 16,8 тис. мін та інших боєприпасів, 2926 кг вибухових речовин та понад 1,8 млн боєприпасів та набоїв.

Де найбільше в Україні з цим проблеми?

Зброї найбільше везуть з фронту. Це здебільшого трофейна зброя. Найбільше ми вилучаємо в Харківській і Дніпропетровській області. Це автомати, кулемети. Серйозний склад зброї ми вилучили в шахті в Харківському метрополітені, який будується.

Щось унікальне зі зброї з незаконного обігу вилучили?

Трофейний танк вилучали разом з СБУ. Злочинці хотіли продати його в один із мирних регіонів.

Давайте по резонансних справах. Справа про сексизм Арестовича. На якій вона стадії і чи є перспектива там?

Це кримінальне провадження розслідується в ГУ НП Києва. Такого роду провадження передбачають обов’язкове проведення семантико-текстуальних експертиз. Тому ми чекаємо її завершення. В залежності від цього буде прийнято рішення або про притягнення до відповідальності, або про закриття кримінального провадження. Але так як Арестович заявив, що це було вирвано з контексту, то, в принципі, я не готовий сказати, який буде результат.

Справа щодо загибелі народного депутата Полякова. Чи має місце отруєння, про яке багато хто говорив, чи там щось інше?

Говорили про отруєння, проводили всі можливі слідчі дії. Там була і тимчасова слідча комісія Верховної Ради України. Ми не побачили насильницької смерті. Тобто, смерть настала однозначно від передозування метадону з алкоголем, але немає достатньо підстав на даний момент вважати, що наркотики насильно потрапили до організму Полякова.

Справа про самогубство екснардепа Давиденка. Чи закрита вона?

Справа розслідується. Немає підстав вважати, що його хтось вбив, однак там були фінансові зобов’язання у нього з однією аграрною компанією, де він взяв кредит, однак потім не зміг погасити борг, і його активи перейшли у власність цієї компанії. В рамках цієї справи ми розслідуємо можливі злочини за ст. 206 (протидія законній господарській діяльності) і 190 (шахрайство). Але, якщо брати окремо самогубство, то там кваліфікація така і залишиться.

Щодо розслідування у справі замовників вбивства Шеремета. Які слідчі дії проводяться? Чи справа зупинена?

Проводиться. Є виділені матеріали з основної справи, яка пішла до суду, де зараз розглядається. Що стосується нашого провадження, то можу коротко сказати, що ми, як і на перших етапах, досліджуємо білоруський слід, встановлюємо замовників.

Оскільки основна справа по вбивству Шеремета в суді, то слідство вважає, що докази зібрані і вони достатні?

Так. Доказова база там зібрана. Але вже суд має дати оцінку.

Щодо автоматичної фіксації порушень ПДР. Камери відновили свою роботу, а як працюють автомобілі “Фантоми”?

Роботу відеофіксації порушень правил дорожнього руху і камер відеонагляду ми на початку війни зупинили, тому що міг бути витік інформації. Також, коли наші громадяни почали масово на початку війни переміщуватись, були б просто колосальні штрафи для них, тому було прийнято рішення камери вимкнути. З минулого року ми почали поступово їх підключати знову, але не всі. Стосовно “Фантомів”, то вони почали працювати на початку 2022 року, десь місяць попрацювали, почалась війна, і ми зупинили цей проект. Зараз ми не запускаємо їх, тому що існує нормативна невизначеність. Коли стаціонарні камери фіксують порушення, то 10% від штрафів йде в бюджет тієї громади, на чиїй території вони встановлені. “Фантоми” не прив’язані до якоїсь території, і тут не узгоджено питання, куди будуть йти кошти. Тому, зараз проходить процедура внесення змін до нормативних документів, щоб не прив’язувати їх до конкретної території. Їх не багато, всього чотири авто. Поки що вони не працюють, і ми їх під час війни ніяк не використовуємо.

А ви часто порушуєте ПДР?

Я не їжджу за кермом фактично відтоді, як став головою Нацполіції. До цього також майже не їздив. У мене є водій, є службовий транспорт. Інколи, можливо, є необхідність, якщо ми їдемо на Схід, і перед блокпостом велика колона, то ми можемо зміститися, пройти по полосі для службового транспорту, але ми, звичайно, зупиняємося на вимогу поліцейських.

Тобто вашому водієві штрафи не приходять?

Ні, не приходять.

Як ви ставитеся до “прямотоків” в автомобілях і на байках?

Негативно, як і всі громадяни. Коли лунають звуки вибухів, прильоти ракет, воно все дуже схоже, особливо, коли люди сплять, а ще ж діти жахаються. Є законопроєкт, який подав Давид Арахамія, щодо покарання за таке порушення. Це 17 тис. грн штрафу. При повторному порушенні передбачено вилучення водійського посвідчення і транспортного засобу. Поки що законопроєкт на розгляді і немає такого чіткого дієвого механізму. Але ми з цим явищем на бульварі Лесі Українки справились та побороли його – адже є супутні правопорушення, які вчиняються водіями цих транспортних засобів.

Депутати серед іншого пропонують у своїх ініціативах надати поліції повноваження роздавати повістки самостійно, тобто без участі військових. Чи готова поліція до такого?

У нас дуже багато свого функціоналу, і ми вважаємо, що кожен повинен займатися своєю роботою. Ми і так підхоплюємо різноманітні моменти. Чому? Бо поліція найбільший правоохоронний орган, тому ми і підставляємо плече іншим правоохоронним структурам, і якщо ми цього не будемо робити, то деякі важливі напрямки роботи просто впадуть. З одного боку, ми документуємо сотні кримінальних правопорушень серед представників ТЦК і СП, де вони отримують неправомірну вигоду, і таким чином люди не йдуть служити. Виходить, що ми будемо з одного боку документувати, а з іншого ще й повістки роздавати? Тому, я вважаю, що в нас достатньо роботи. Ми й так максимально допомагаємо стосовно мобілізації, встановлюємо місця знаходження ухилянтів.

А щодо проекту поліцейських у школах? Він вже реалізовується?

Проект «Офіцери шкільної безпеки» – це завдання, яке поставило перед нами керівництво держави. Це не бажання, як хтось думає, поліції, щоб нібито набрати людей і не йти в армію. Це не наша примха. Це важливий проєкт, який повинен забезпечити безпеку в школах, в першу чергу. Аби в освітній заклад не могли потрапити сторонні особи, не були пронесені небезпечні предмети. Цей поліцейський стане таким собі вартовим безпеки, зможе у контакті з адміністраціями шкіл та батьківськими комітетами донести рекомендації з необхідних заходів безпеки, буде захищати дітей. Це також сприятиме поверненню наших громадян в Україну, які бояться, що їхні діти будуть в небезпеці в школах. Ми почали реалізацію цього проекту. Будуть окремі договори з поліцією охорони та місцевими ОТГ, на території яких знаходяться школи. Ну і, звісно, поліцейські будуть присутні в школах, буде здійснюватися відповідний пропускний режим з функціонуванням арочного металодетектору. Щодо наявності зброї у поліцейського офіцера безпеки в школах, то зараз це дискусійне питання. Ми ведемо діалог з директорами шкіл, і є різні думки з цього приводу.

Чи не буде це лякати школярів? Діти приходять, а там треба через рамку проходити, щось буде “пищати”, страх і так далі…

Ми маємо показати дітям, що шкільний офіцер безпеки – це захисник. Тут не стільки на дітей налаштовані обмежувальні заходи, скільки на сторонніх осіб, які можуть приходити до школи. Батько чийсь незадоволений прийде, бо вчителька не так вчить і так далі. Це якраз обмеження доступу до школи сторонніх осіб, але є й ризики пронесення тих же гранат в школу дітьми.

Коли поліцейські “підуть” до школи?

З кінця січня 2024 року за рахунок перерозподілу діючих поліцейських. Нам треба набрати і навчити нових офіцерів безпеки, а це як мінімум 5 місяців. Так довго ніхто чекати не буде, Міносвіти вже зараз має визначити категорію шкіл і дати конкретні заклади, куди першочергово потрібен такий поліцейський – в першу чергу школи, близько 400, наближені до лінії фронту, прикордонні райони з РБ і РФ, Харківська область, Запорізька, Миколаївська, Чернігівська, Сумська та інші – бо там велика кількість людей зі зброєю. Ми поставимо туди зараз діючих поліцейських, щоб обкатати схему, подивитися, де є якісь складнощі, а далі будемо набирати людей через конкурс. В тому числі і жінок, які прекрасно зможуть комунікувати з дітьми, а також пройдуть навчання та зможуть забезпечувати належну безпеку з використанням спецзасобів та поліцейських навичок.

Це 1 полісмен на одну школу?

Це один поліцейський на одну будівлю, бо є школи з розділеними рівнями – молодша, середня і старша можуть бути в різних будівлях. Якщо брати ту кількість шкіл, які працюють офлайн, то це більше 12 тис. шкіл. Цей проект, поки ми всіх наберемо і навчимо, займе 2 роки. Починаємо з приблизно 400 шкіл, потім ставимо перспективу 6500 шкіл забезпечити за 2024 рік. Але момент мобілізації ми будемо враховувати дуже серйозно, щоб не пропускати ухилянтів. Окрім жінок, є також, наприклад, багатодітні чоловіки, до мобілізаційного віку, або хто має відстрочку від призову, або вже демобілізований, але має ментальне та фізичне здоров’я працювати на такій посаді. Це питання безпеки наших дітей в школах, і це потрібно робити. Ми бачили нещодавно випадок в Закарпатській області (депутат підірвав три гранати у сільській раді – прим. ред.). І нас стали питати, чи будемо ми охороняти всі державні установи. Але існуючими силами Нацполіції ми не покриваємо всі об’єкти. Минулого року під час блекауту всі хотіли, аби поставили поліцейських на всіх світлофорах і біля супермаркетів, але ти ж не розірвешся. А з іншого боку дехто говорить, що в нас нібито 250 тис. особового складу, і закликають відправити всіх поліцейських воювати.

Раз ви згадали про випадок в Закарпатті, то хотів запитати, що той депутат написав в записці, яку знайшли в нього вдома?

Він написав там щось типу вірша. Згадав в ньому імʼя голови Керецьківської громади, обіграв його прізвище, та зізнавався у намірі позбавити громаду від нього та депутатів.

Цей депутат як я розумію живий…

Живий. Був важкий, але зараз все стабільно ніби. Одна людина, на жаль, загинула. 26 було доправлено до лікарні, але згодом одна людина померла. Але це й так велике диво, що тільки так обійшлося, бо ж три гранати було. Де він взяв гранати тепер з’ясовує СБУ, яка і розслідує провадження щодо теракту.

Про це і йде мова, що ми маємо бути готові до відлуння війни, захисту мирних громадян, і в першу чергу, подбати про дітей.

Сергій Босак

Джерело

Останні записи про персони

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"