У суддів відібрали курортний комплекс «Шкло» для приватизації. Рада суддів обурилась
04.05.2023
4 травня під час засідання Ради суддів України було виявлено, що державне підприємство «Санаторно-курортний лікувальний центр «Шкло» вибуло зі сфери управління Державної судової адміністрації.
Нагадаємо, цей комплекс розташований у в однойменному селі Яворівського району за 40 км від Львова, у мальовничому змішаному лісопарку Розточчя площею 80 га, оточеному масивами соснових лісів. Як зазначається на сайті ДСА, «санаторно-курортний лікувальний центр створює унікальний комплекс природних лікувальних ресурсів: гориста місцевість, чисте повітря, власні питтєві джерела слабомінералізованої води «Нафтуся-Шкло», сірководневі джерела малої і середньої мінералізації, торф’янисто-мiнеральнi лiкувальнi грязі, фітотерапія, озонотерапія, інше».
Так, член Ради суддів Валерія Чорна нагадала про рішення Ради суддів №55 від 17.09.2018 року щодо необхідності проведення аудиту стану санітарно-курортного комплексу «Шкло», який призначався для судової влади. «Є інформація, що його планують виставляти на продаж. З 2018 року ДСА жодного разу не піднімала це питання», – відмітила вона.
У відповідь голова ДСА Олексій Сальніков зазначив: «Ми провели аудит, результати цього аудиту вам надали».
Втім, за словами Валерії Чорної, останній раз з цього питання було обговорення більше року тому.
«Ви надіслали мені плановий аудит ДСА 2021 року. Жодного іншого документу я не бачила. А йшлося про обстеження цього комплексу щодо з’ясування реального стану речей», – зазначила вона.
«Кабінетом Міністрів прийнято рішення щодо приватизації даного об’єкта. І ми на даний час готуємо документи щодо передачі даного об’єкта Фонду державного майна України», – зазначив у відповідь Олексій Сальніков. Втім, за словами заступника голови ДСА Максима Пампури про приватизацію поки мова не йде.
«Це ж об’єкт ДСА, як це могло статися кулуарно без відома Ради суддів?» – здивувалася член РСУ.
«КМУ прийняв самостійно це рішення 14 жовтня 2022 року. Цим рішенням зобов’язано органи управління державним майном, у тому числі ДСА, передати до о сфери управління ФДМУ більше 900 підприємств.
Станом на зараз ДСА готуються документи щодо реалізації цього розпорядження КМУ», – сказав Максим Пампура.
«Чому РСУ не повідомили про те, що це питання ініційовано та реалізовується?» – запитали члени РСУ.
«Це була загальнодержавна програма, більше 900 підприємств, які передаються.
Ми висловлювали відповідну позицію, щоб залишити це підприємства. Але позиція Уряду полягає у тому, що міністерства і відомства не повинні тримати такі підприємства на балансі, бо вони є непрофільними активами», – зазначив заступник голови ДСА.
В свою чергу, Олексій Сальніков зауважив: «ми це питання обговорювали на нарадах».
«Чому ви не повідомляли Раду суддів про обговорення питання?» – все ж спробували з’ясувати у РСУ.
На це питання у очільників ДСА відповіді не було.
Голова РСУ Богдан Моніч зазначив, що теж не знав про прийняте КМУ рішення.
«Там величезна територія з лісами, з озерами, джерелами мінеральної води «Нафтуся». Про це питання не можна так просто сказати – немає фінансування, віддаємо. Не можна так просто казати «це рішення КМУ». І не ставити до відома судову владу», – підсумувала Валерія Чорна.
Врешті було вирішено, щоб ДСА надіслала всі відповідні матеріали до Ради суддів. Наталя Мамченко