На Кіровоградщині звільнили прокурора, який вимагав 7,5 тисячі доларів за вплив на третіх осіб
27.03.2023
На Кіровоградщині звільнили з органів прокуратури Олександра Маленка, який на посаді заступника прокурора регіону отримав 7,5 тис. доларів за вплив на третіх осіб. Про це редакція 368.media дізналася з рішення КДКП.
Олександр Маленко працював у прокуратурі з 2007 року. У 2020 році він став заступником голови прокуратури області. Перед призначенням заступником працював начальником відділу підтримання державного обвинувачення в суді прокуратури Кіровоградської області. З 15 лютого 2023 року звільнений з посади заступника у зв’язку із поданням заяви про дострокове припинення повноважень на адміністративній посаді за власним бажанням.
Кримінальна справа
У жовтні 2022 року Маленка затримали з 7,5 тис. доларів. Йому висунули підозру за ч.2 ст.190, ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.3 ст.369 КК. За версією слідства до прокурора звернувся син з проханням оформити групу інвалідності для свого батька. Контакт він отримав від жінки, що нібито має екстрасенсорні здібності. Остання сказала, що операція позбутися інвалідності не допоможе.
Далі, у період з 21 вересня до 27 жовтня Маленко О.В. неодноразово зустрічався з чоловіками поблизу приміщення обласної прокуратури та у квартирі. Він вів перемовини щодо оформлення інвалідності за грошову винагороду, на цім діяв з корисливою метою і вводив останнього в оману, не маючи реального наміру вирішувати питання. Гроші він одержав нібито для передачі голові комісії медико-соціальної експертизи Черкаської області за прискорення оформлення групи інвалідності.
Таким чином прокурор скоїв дисциплінарне порушення. Сам Маленко на комісії назвав цю історію провокацією СБУ.
На його думку, причинами є те, що він, будучи куруючим заступником відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, що здійснюють слідчі ДБР, виважено реагував на матеріали оперативних підрозділів, особливо СБУ, щоб не допустити будь-якої провокації. Відповідно не погоджував у таких випадках реєстрацію кримінальних проваджень. Маленко відмовився від надання інших пояснень, керуючись ст. 63 Конституції.
У КДКП врахували, що грубий характер дисциплінарного правопорушення прокурора Маленко є очевидним, оскільки недотримання ним правил прокурорської етики та поведінки не може бути виправдано жодними обставинами. З урахуванням викладеного, Комісія дійшла висновку про відсутність підстав для накладення більш м’якого стягнення, ніж звільнення з посади в органах прокуратури. Тому чоловіка звільнили з посади прокурора Бобринецького відділу Знам’янської окружної прокуратури.