Під час війни в Україні не працює 141 суд
19.04.2022
Станом на 18 квітня 2022 року не здійснює правосуддя 141 (21%) апеляційний та місцевий суди. Про це повідомляє Судова адміністрація України.
Пошкодженими або повністю зруйнованими є 51 (7%) приміщення судів від загальної кількості 777 приміщень.
47 приміщень судових установ зазнали критичних ушкоджень — вибиті вікна, відсутнє електропостачання, теплопостачання, пошкоджені стелі, внутрішні двері, зазнали руйнувань внутрішні перегородки між кабінетами, пошкоджені зали судових засідань, відсутнє теплопостачання, водовідведення, електропостачання, тощо.
Чотири приміщення судів повністю зруйновані:
1) Бородянського районного суду Київської області;
2) Ізюмського міськрайонного суду Харківської області;
3) Харківського апеляційного суду, будівля якого є пам’яткою архітектури місцевого значення;
4) Господарського суду Миколаївської області.
На тимчасово непідконтрольних українській владі територіях розташовані 63 (9%) суди.
У зв’язку з неможливістю окремих судів здійснювати правосуддя під час воєнного стану, враховуючи статистично-аналітичну інформацію, надану Державною судовою адміністрацією України, розпорядженнями Голови Верховного Суду змінено територіальну підсудність 130 судів.
Щодо діяльності Служби судової охорони, то нею охороняється 568 об’єктів системи правосуддя.
Тимчасово припинено охорону на 46 об’єктах, які знаходяться на тимчасово непідконтрольних українській владі територіях, або є повністю зруйнованими.
Щодо мобілізаційних питань, то за період з 24 лютого по 18 квітня до лав ЗСУ та інших військових формувань по мобілізації призвано 237 осіб, з них: 45 суддів та 192 працівники апаратів судів, органів ДСА України, державних підприємств, що належать до сфери управління ДСА України.
Добровольцями Сил територіальної оборони ЗСУ стали 73 особи, з них: 34 судді та 39 працівників апаратів судів, органів ДСА України, державних підприємств, що належать до сфери управління ДСА України.