Крижопільський виправний центр № 113

04.05.2017

27 квітня 2017 року працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини, регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Вінницькій області спільно з представником громадськості здійснено моніторинговий візит до Крижопільського виправного центру (№ 113).

Учасники візиту безперешкодно поспілкувалися з в’язнями, відвідали житлові та інші приміщення, ознайомилися з документацією установи.

Адміністрацією установи вживаються заходи щодо приведення умов тримання осіб у відповідність до встановлених стандартів.

Однак під час ознайомлення з умовами тримання засуджених у виправному центрі моніторингова група виявила, що в камерах дисциплінарного ізолятора, у яких тримаються порушники установленого порядку відбування покарання, не всі утримувані забезпечені постільними речами. Зазначені приміщення не обладнані бачками з питною водою, у них недостатньо штучного освітлення та відсутня припливно-витяжна вентиляція.

Також ретельно вивчався і документувався стан медичного забезпечення засуджених, хворих на ВІЛ/СНІД.

На території Крижопільського виправного центру (№ 113) відсутні інформаційні стенди щодо можливості добровільного, анонімного тестування на ВІЛ/СНІД.

Медичні картки засуджених-хворих зберігались у вільному доступі ( у шафі кабінету кадрової служби), у тому числі персоніфікована інформація щодо ВІЛ-інфікованих осіб. Адміністрацією виправного центру не виконуються вимоги щодо захисту чутливих персональних даних осіб, зокрема діагнозів засуджених, у тому числі ВІЛ-інфікованих.

У порушення вимог Кримінально-виконавчого законодавства протягом чотирнадцяти діб з моменту прибуття до виправного центру засуджені, які перебувають у дільниці карантину, діагностики та розподілу, не проходять медичне обстеження для виявлення інфекційних та інших захворювань, а також первинне психолого-педагогічне та інше вивчення.

Адміністрацією установи не налагоджена співпраця з лікарем-інфекціоністом місцевої районної лікарні.

Під час відвідування підприємства по випалюванню дерев’яного вугілля моніторинговою групою встановлено, що засудженим на виробництві практично не видаються засоби захисту, зокрема окуляри, респіратори та каски.

Працевлаштовані на виробництві особи не знають обсягу свого заробітку, а також не володіють інформацією про кошти, які з них утримуються. Строкові трудові договори із засудженими не укладаються.

На одному із підприємств засуджені тримаються в непристосованому для проживання будинку, в якому умови не відповідають жодним санітарним правилам та нормам.

Моніторингова група переконана, що виявлені недоліки свідчать про вкрай низький рівень дотримання права на здорові і безпечні умови праці та можуть бути охарактеризовані як жорстоке поводження із в’язнями.

За результатом моніторингового візиту до вказаної установи Міністерству юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Джерело

Остання Публіцистика

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"