Ексспівробітник поліції, який за хабар обіцяв знищити докази, відбувся штрафом
13.07.2021
Соснівський районний суд міста Черкаси затвердив угоду в справі про одержання неправомірної вигоди (вирок від 9 липня).
Обвинувачений працював старшим оперуповноваженим відділу кримінальної поліції Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області.
У 2019 році працівник поліції зустрівся із чоловіком і сказав, що стосовно нього розслідується справа за фактом викрадення автомобіля його співмешканки. Співрозмовник підтвердив, що знає про це, а також те, що стосовно нього за заявою жінки, з якою він проживав більше року у цивільному шлюбі, розпочато досудове розслідування в іншому кримінальному провадженні за фактом грабежу, однак у своїх діях він не вбачає будь-яких порушень закону. У відповідь оперативник запропонував допомогти – за 2 тисячі доларів знищити деякі відеофайли і документи у справі та підготувати слідчому повідомлення про відсутність у його діях складу злочину.
У подальшому старший слідчий на прохання начальника сектору розкриття злочинів проти власності передав йому матеріали двох кримінальних проваджень виключно для полегшення виконання даного оперативному підрозділу доручення. У свою чергу, начальник сектору, не знаючи про злочинні наміри, передав підлеглому оперативнику матеріали кримінальних проваджень та дав вказівку зняти з них копії. Оперуповноважений із матеріалами поїхав у лікарню, де стаціонарно лікувався громадянин. При зустрічі поліцейський запитав, чи зібрані гроші, і показав матеріали справ, кажучи, що свої обіцянки щодо знищення доказів він виконує.
Через кілька днів у лікарняній палаті правоохоронець отримав гроші і поклав їх задньої частини штанів, але швидко був затриманий.
Справа розслідувалась за ч.3 т.368 ККУ, коли йдеться про хабар у великому розмірі або одержання його поєднанне із вимаганням, за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або підозрюваний є службовою особою, яка займає відповідальне становище. За такий злочин загрожує від 5 до 10 років в’язниці із конфіскацією майна. З такою ж кваліфікацією справа у 2019 році надійшла до суду.
8 липня 2021-го прокурор і обвинувачений уклали угоду про визнання винуватості за ч.1 ст.368 ККУ – одержання службовою особою неправомірної вигоди. За такий злочин можна призначити покарання у вигляді штрафу.
Сторони узгодили, що штраф буде 25 500 гривень із розстрочкою виплати двома рівним частинами (по 12 750 гривень) протягом року. Перша частина штрафу в сумі 12 750 гривень має бути оплачена впродовж одного місяця з моменту вступу вироку в законну силу.
Із поліції обвинуваченого звільнили. Він працює монтажником сталевих та залізобетонних конструкцій.