Прокуратура проаналізує процедуру та практику звільнення засуджених від відбування покарання за хворобою
07.04.2021
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив представник Офіса Гепрокурора Олександр Федорук, зокрема зазначивши:
“Нещодавно разом із правозахисниками під час круглого столу обговорювали питання застосування умовно-дострокового звільнення та звільнення від відбування покарання за хворобою.
За результатами обговорення було досягнуто домовленість, що зі свого боку ми проаналізуємо процедуру та практику звільнення засуджених від відбування покарання за хворобою.
Тож, як свідчать статистичні дані, упродовж 2019 – 2020 років лікарсько-консультативними комісіями (ЛКК) розглянуто 497 матеріалів про можливість звільнення засуджених від покарання за хворобою, до суду направлено відповідні подання стосовно 420 засуджених.
Разом з тим 17 засуджених померло під час розгляду матеріалів ЛКК, 59 осіб – судами, надалі за рішеннями судів звільнено 231 засудженого.
Поряд з цим практика розгляду таких матеріалів засвідчила, що проблеми звільнення засуджених від покарання за тяжкою хворобою ретельно не опрацьовувалися. У значній кількості випадків все зведено до констатації факту законності певних дій або рішень, а також оскарження ухвал суду з формальних підстав.
Зважаючи на вказане, заступник Генерального прокурора Г.Мамедов звернувся з вимогою до керівників обласних прокуратур активізувати роботу прокурорів шляхом результативного використання повноважень, передбачених ст.26 Закону України «Про прокуратуру», а також забезпечити ефективну організацію та участь прокурорів у судових засіданнях.
Він наголосив: «Недопустимою є підготовка та подання апеляційних скарг прокурора на рішення судів лише з формальних підстав, оскільки прокурор наділений комплексом повноважень, що дають можливість об’єктивно з’ясувати всі обставини, які мають істотне значення для вирішення питання про звільнення засудженого від покарання або від подальшого його відбування за тяжкою хворобою, дотримуватися стандартів ЄСПЛ»