Судя присудив 200 тисяч грн компенсації чоловіку, якого у камері СІЗО побили невідомі
11.06.2020
Кропивницький апеляційний суд стягнув 200 тис. грн моральної шкоди від незаконних дій органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність,органів досудового розслідування, прокуратури і суду. Про це стало відомо з постанови суду від 1 червня.
19 серпня 2015 року чоловіка взяли під варту як підозрюваного за ч.5 ст.191 КК України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Його завели в камеру, двері якої не були зачинені і незабаром туди зайшов незнайомець і запросив на розмову. Він прослідував до іншої камери, де його до втрати свідомості побили невідомі особи. Це сталося в перший день арешту і ввечері його звільнили після внесення дружиною 350 тис. грн застави.
Самостійно покинути СІЗО № 14 м. Кіровограда побитий не міг і був доставлений до міської лікарні, в якій стався гіпертонічний криз, у зв’язку з чим його доставили каретою швидкої до обласної лікарні та діагностували закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забійні рани обличчя, обширну підапоневротичну гематому лобко-скронево тім’яної ділянки, внутрішньошкірні гематоми вік обох очей, закриту травму грудної клітини з обох сторін, забої м’яких тканин нижньої щелепи з обох сторін і численні перелами ребер.
З приводу його побиття кримінальне провадження № 12015120020007810 до теперішнього часу не розслідувано і винних осіб не встановлено. Усі намагання в розслідуванні начебто зводились до того, що неможливо встановити винних, поки вони не зізнаються особисто у скоєному злочині.
Було проведено судово-медичну експертизу та надано висновок, що тілесні пошкодження грудної клітини у вигляді переломів 4,5,6,7,8,9,10,11 ребер зліва та 9 ребра з права відноситься до категорії середнього ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, що спричинили довготривалий розлад здоров’я, а усі інші віднесені до легких.
Ухвалою апеляційного суду Кіровоградської області від 31 серпня 2015 року необґрунтованість підозрискасовано попереднє рішення та відмовлено у клопотанні слідчого та прокурора про застосування запобіжного заходу і зобов’язано повернути 350 тис. грн внесеної застави.
31 грудня 2015 року прокурором відділу прокуратури Кіровоградської області Суворовим О.Л. винесено постанову про закриття справи, в якій обирався запобіжний захід, у зв’язку з відсутністю складу злочину.
Чоловік повідомив, що отримані травми голови та грудної клітини турбують його і на даний час.
На його думку, дії поліції, прокуратури та слідчого судді були спрямовані на усунення його від здійснення корпоративного управління ПрАТ «Весна». В період незаконного затримання та лікування від отриманих тілесних ушкоджень, відбулося рейдерське захоплення ПрАТ «Весна» і його було звільнено з посади голови наглядової ради. На сьогоднішній день 100% активів товариства виведено у незаконний спосіб і знецінено 40% належних йому акцій ПрАТ «Весна». З того часу позивач вже три роки намагається відновити свої корпоративні права, його особисте та ділове життя зазнали катастрофічних наслідків.
Позивач вважає, що протиправними діями слідчого СВ Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області Рудова В.В., прокурора прокуратури Кіровоградської області Мехеди В.Д. та слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда Бурка Р.В. йому завдано моральної шкоди у розмірі – 2 млн грн.
Рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 25 листопада 2019 року позов задоволено частково і стягнуто за рахунок коштів державного бюджету 20 тис. грн.
Апеляційний суд збільшив суму відшкодування у 10 разів – до 200 тис. грн. Суд виходив із ступеня тривалості моральних страждань позивача, тяжкості отримання ним тілесних ушкоджень, змін у приватному житті та побуті, а так врахував практику Верховного Суду.