Правозахисники навчають активістів дбати про свою безпеку
18.10.2019
21 жовтня о 11:20 у м. Черкаси в ЧНУ ім. Б. Хмельницького за адресою: м. Черкаси, вулиця Дашкевича, 24, відбудеться презентація онлайн-курсу «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень».
Активісти повинні бути захищені!
Ця думка змотивувала засновників проекту «Посилення системи захисту активістів» почати діяльність. Під час реалізації проекту було створено чат-бот в Телеграмі, який оперативно надає відповіді на важливі для безпеки активістів питання.
Розроблено додаток «Гаряча кнопка», який одним натиском на смартфоні надсилає геолокацію вибраним довіреним контактам, зберігає фото- та відеоматеріали, зроблені за допомогою додатку, на захищений сервер. А також розроблений онлайн-курс «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень».
У рамках онлайн-курсу провідні експерти розкажуть про:
– основи цифрової безпеки
– правила спілкування з поліцейським
– що робити якщо звинувачують в адміністративному чи кримінальному правопорушенні
– як міжнародне право захищає активістів
– як організувати та провести акцію
– як надати домедичну допомогу
Під час презентації відбудеться короткий вступний тренінг від одного із лекторів курсу.
Активна громадська чи журналістська діяльність передбачає спілкування з органами правопорядку. Відстоюючи власну позицію часто доводиться встрявати в конфлікти. Питання незаконних забудов, неефективного витрачання бюджетних коштів та й просто активні дії на захист суспільних інтересів досить часто породжують конфліктні ситуації. Відтак, активістам, блогерам та журналістам часто доводиться спілкуватись з правоохоронцями.
Про те, як це робити безпечно та ефективно на зустрічі розкаже Сергій Перникоза, правовий експерт проекту «Посилення системи захисту активістів»
Коли:
21 жовтня із 11:20 по 12:20
Де:
ЧНУ, ім. Богдана Хмельницького, вул. Дашкевича, 24
Прохання зареєструватися за посиланням: https://bit.ly/2oo6qzf
За додатковою інформацією прохання звертатися за телефоном: Руслана 0989468488, Марія 0507058672
Захід проводиться Асоціація УМДПЛ/Association UMDPL та ЗахисТИ – мережа колективної безпеки у рамках проекту «Посилення системи захисту активістів»за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.
Увага! Подібний західи відбудеться не тільки у Черкасах.