НОВИНИ

26.11.2024

25.11.2024

22.11.2024

21.11.2024

20.11.2024

19.11.2024

14.11.2024

13.11.2024

12.11.2024

11.11.2024

08.11.2024

07.11.2024

РУБРИКАТОР

Жінка, яка запропонувала слідчому $300, отримала 4 роки позбавлення волі

11.10.2019

Бершадський районний суд Вінницької області за передачу неправомірної вигоди засудив жінку до 4 років позбавлення волі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 1 жовтня.

У серпні 2018 обвинувачена поклала конверт із $300 на стіл начальника слідчого відділу Бершадського управління поліції. Вона пояснила, що це подяка та запрошення на День народження її батька. Поліцейський витряс з конверта гроші і запитав: «Це щоб порішати ці питання?», а та відповіла: «.. а що ж», після чого була затримана.

В суді жінку вину визнала частково та показала, що в липні 2018 року сталося ДТП за участі її батька. Назустріч йому почав рухатися автомобіль і він звернув вправо, коли з кущів раптово виїхала жінка на велосипеді, які від зіткнення отримала тілесні ушкодження. Вона оплатила лікування потерпілої та отримала від неї розписку про відсутність претензій.

Батько є особою похилого віку та після ДТП, стан його здоров’я значно погіршився, тому зі слідчим дочка спілкувалась самостійно. Оскільки вона проживає в Одесі, а батько – Вінницькій області, то просила, щоб батькові повернули автомобіль, який перебував на арештмайданчику, аби останній мав можливість добратись до лікарні. Слідчий пояснив, що для завершення розслідування необхідно провести слідчий експеримент за участі її батька та вказаного автомобіля. Дату проведення даної слідчої дії неодноразово відкладали

Проконсультувавшись із юристом вона дізналась, що батько не буде нести відповідальність за ДТП, тому що потерпіла не має претензій, але слідчий затягує досудове розслідування, тому це питання слід вирішувати з ним.

Під час неодноразових телефонних розмов вона погоджувала дату слідчого експерименту та просила слідчого повернути автомобіль батькові до 31.08.2018 року, коли той святкуватиме свій 80-й День народження та говорила, що віддячить. Незважаючи на те, що начальник слідчого відділу прямо не вимагав від неї надання коштів, вона вирішила дати йому грошей, щоб прискорити повернення автомобіля, оскільки відкладення слідчого експерименту розцінювали як натяк на отримання певної винагороди.

Суд вирішив, що вина жінки доведена.

У протоколі зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж зафіковано, як обвинувачена обговорює з третьою особою передачу грошей слідчому і розповідає, що вона «і зразу давала і тоді казала, він сказав, що мені нічого не треба». Зі змісту розмов цієї жінки з різними особами вбачається, що нею обговорювалось надання певної суми коштів.

Захист доводив, що обвинувачена начебто не знала, що безпосередньо начальник слідчого відділу займається цієї справою. Виявилося, що слідчий, який раніше працював над ДТП, на момент подій пішов у відпустку, а після її закінчення звільнився. У липні 2018 начальник відділу був включений до групи слідчих.

Суд визнав пом’якшуючою обставиною збіг тяжких сімейних обставин, а саме, що після ДТП батько обвинуваченої переніс інсульт та в силу  свого похилого віку потребував лікування, можливість проведення якого було ускладнено перебуванням під підозрою у вчиненні злочину.

Жінка вперше притягується до кримінальної відповідальності. За ст.369 ККУ суд призначив їй 4 роки позбавлення волі. Звільнити її на іспитовий термін є неможливо, оскільки з 2015 року за корупційні злочини не можна призначати умовне покарання.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"