“Суддя Майдану” всього за 2 місяці зумів “відростити” доброчесність – ГРД
26.03.2019
Суддя Святошинського райсуду Києва Тарас Заєць 18 січня провалив тест на доброчесність, коли хотів влаштуватися на роботу в Антикорупційний суд, а вже 20 березня цей показник у нього виявився в нормі.
Про це пише у Facebook Громадська рада доброчесності.
“18 січня нинішнього року Заєць вилетів із конкурсу до Вищого антикорупційного суду. Громадська рада міжнародних експертів визначила, що він не гідний здійснювати правосуддя”, – йдеться в повідомленні.
У раді назвали причини, з яких суддя не пройшов відбір:
в часи Революції гідності Заєць ухвалював проти учасника акцій протесту свавільні рішення, обумовлені політичними мотивами;
приховав цей факт у своїй декларації доброчесності за 2016 рік;
вартість набутого ним та його родичами майна значно перевищує задекларовані доходи.
Зокрема, міжнародні експерти підрахували, що суддя та його батьки не змогли би придбати столичну квартиру вартістю 140 тисяч доларів, а також автомобіль бізнес-класу за 90 тисяч. Таким чином, вони встановили істотну невідповідність доходів судді та його родини їхнім статкам.
“Утім, його доброчесність різко виросла вже за два місяці – під час проходження кваліфікаційного оцінювання”, – зазначають у ГРД.
За даними експертів, 20 березня Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала його доброчесним. “Суддя Майдану” успішно атестувався і судитиме безстроково.
У Раді доброчесності також надали інформацію з бази даних “Суддівська кров”. Згідно з нею, Заєць є представником суддівської династії і має впливових родичів. Його мати до судової реформи була суддею Вищого адміністративного суду, а дружина працювала у секретаріаті Вищої ради правосуддя. Рідний дядько Зайця і дотепер є суддею Київського окружного адміністративного суду.
18 січня 2019 року Громадська рада міжнародних експертів та Вища кваліфікаційна комісія суддів виключили з конкурсу 8 кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду. Серед них був і суддя Тарас Заєць.