Прокурор Генпрокуратури розкритикував свого шефа
20.02.2017
Як мінімум, частина інформації, яку Генпрокурор Юрій Луценко озвучив на нещодавній прес-конференції (про зарплати в прокуратурі, набір працівників у генеральну інспекцію ГПУ тощо) не відповідає дійсності.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав прокурор ГПУ Михайло Подоляк.
«Зарплата в органах прокуратури з січня 2017 року не зросла, вона залишилася такою самою, як була в 2016-му. Так, прокурор в прокуратурі обласного рівня отримав за січень в середньому не 15 200 грн., а 8400 грн. 14.02.2017 мені, прокурору ГПУ, прийшов аванс – 3462 грн. Тобто передумов для феєричної зарплати 23600 за лютий також не спостерігається. І до речі, розкажіть хто-небудь Юрію Віталійовичу, що в місцевих прокуратурах взагалі-то вже давно немає слідчих, і отримувати зарплату в сумі 15900, як їм було оголошено, там просто немає кому», – написав Подоляк.
Він також вважає, що конкурс до генеральної інспекції ГПУ «був проведений у найгірших традиціях вітчизняних «конкурсів», навіть САП (спеціалізована антикорупційна прокуратура, – ред.) відпочиває». При цьому, про результати конкурсу нічого не відомо – кого набрали, з кого вибирали, хто скільки балів отримав. На відповідній сторінці сайту ГПУ порожньо, і невідомо, чим ця Генінспекція повинна займатися.
Непогано було б проінформувати Юрія Віталійовича і про те, що прокурори вже давно протоколів про корупційні адміністративні правопорушення не складають. Тож про яке розслідування адміністративних корупційних правопорушень говорив Луценко, невідомо, зазначив Подоляк.
А стосовно «справ Майдану», то прокурор ГПУ звернув увагу на фактичну декриміналізацію в 2014 році ст.365 КК, яку, згідно з продемонстрованою Луценком інфографікою, перед’являють більшості фігурантів різноманітних майданівських справ. Внаслідок цього, прогнозує він, судові провадження «посипляться».
«Отже, це дійство під керівництвом Юрія Луценка справило доволі гнітюче враження. Ніяк не можу збагнути, навіщо потрібно було говорити неправду про зарплати? Навіщо в суспільній свідомості асоціювати прокурорів з наркоманами, розповідаючи на всю країну про необхідність провести наркологічне обстеження всіх прокурорів? Невже було мало пасажів про «чортів» і «генеральний могильник» до цього? Підсумком всього цього стало формування образу прокурора як наркомана-корупціонера, який отримує шалені гроші. Шкода, що Юрій Віталійович не бачить необхідності в тому, щоб органи прокуратури поважали. Але ж якщо не поважають підлеглих, з чого б це раптом будуть поважати керівника?», – написав Михайло Подоляк.