Суддя Верховного Суду України Короткевич Микола

13.02.2017

Відомо, що серед суддів зустрічаються цілі родини та династії. З ліквідацією Вищих спеціалізованих судів та створенням нового Верховного суду більшість суддів, які працювали там раніше, подали свої кандидатури до нового суду, те саме зробили і представники суддівських родин.

Аналізуючи кандидатів до нового ВСУ, ми знайшли двох братів, які працюють у Вищому Господарському суді та Верховному суді України і зараз разом подали свої кандидатури до нового Верховного суду.

1Розпочнемо знайомство з цією суддівською родиною зі старшого брата – судді Верховного суду України – Миколи Євгеновича Короткевича. Свою кар’єру суддя Короткевич розпочав ще 1981 року з посади судді Броварського районного народного суду м. Києва. З 1986 Микола Євгенович працює суддею Київського обласного суду, а в 1997 році стає суддею Верховного суду України. В 2004 Пленум Верховної ради призначає суддю Короткевича заступником голови Судової палати у кримінальних справах Верховного суду України. За 3 роки, в 2007, тодішній голова ВСУ Онопенко призначає Миколу Євгеновича головою судової палати у Кримінальних справах.

В «декларації родинних зв’язків» судді Короткевича ми бачимо не лише брата-суддю, але й інших родичів, що працюють в судовій гілці або наближених сферах. Наприклад, його племінник – помічник судді Верховного суду, син – адвокат, а дружина працювала нотаріусом до 2012 року.

Основними доходами родини вже кілька років є заробітна плата судді Миколи Короткевича. Це демонструють декларації судді за 2013, 2014 та 2015 роки.

Також судді Короткевичу належить квартира на вул. Івана Мазепи площею 55 кв.м., до 2014 року квартира була записана на дружину судді. Враховуючи розміщення квартири, її вартість сьогодні – щонайменше 82 000$, або більше 2 млн. грн.

Щодо майна судді, то згідно декларації Микола Євгенович володів чималою квартирою площею 168 кв. м за адресою вул. Велика Васильківська 37, замість якої йому було надано іншу, такої ж площі, через знесення будинку на Васильківській.

Також судді Короткевичу належить квартира на вул. Івана Мазепи площею 55 кв.м., до 2014 року квартира була записана на дружину судді. Враховуючи розміщення квартири, її вартість сьогодні – щонайменше 82 000$, або більше 2 млн. грн.

Однак це не єдина нерухомість родини Короткевич, квартирами в Києві забезпеченні і сини судді. Так, старший син судді Короткевича володіє двома квартирами в Києві. Одну, площею 104 кв.м. йому подарували батьки, іншу, площею 40 кв.м, Юрій Короткевич отримав у спадок після смерті матері.

Вартість подарованої батьками квартири на Дніпровській набережній сьогодні складає щонайменше 100 000 $.
У сусідньому будинку, за адресою Дніпровська набережна 26Ж, знаходяться нежитлові приміщення площею 94 кв.м., що належать іншому сину судді – Короткевичу Євгену Миколайовичу. Також, йому належать і дві квартири по-сусідству загальною площею 193 кв.м. у новобудові в Голосіївському районні.

Нерухомість у цьому житловому комплексі коштувала сину судді щонайменше 200 000$, не рахуючи 4 парко-місця, якими також володіє Євген Миколайович.

Загальна площа столичної нерухомості, яка належить судді Миколі Короткевичу та його двом синам – 654 кв.м., до речі, переважну більшість цієї нерухомості було набуто в 2013-2014 роках.

Є у суддівській власності й рухоме майно, а саме автомобіль Lexus RX 350 2007 року випуску. Вартість такого автомобіля на сьогодні складає – біля 20 тис.дол.

Як ми говорили на початку, окрім Миколи Короткевича на посаду судді нового Верховного суду також претендує його брат, суддя Вищого Господарського суду  – Олександр Короткевич. Аналізуючи декларації брата ми також побачили багато цікавого. Наприклад, квартиру, яку він згадав лише заповнюючи свою е-декларацію, або практично мільйон на банківському рахунку. Але про все це – в окремій статті. А те, чи зможуть брати Короткевичі зайняти крісла суддів нового Верховного суду, ми дізнаємося зовсім скоро.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. PROSUD

Джерело

 

Минулі Розслідування

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"