Олександр Маслюк. Начальник відділу прокуратури Сумської області
28.09.2018
Нещодавно, виступаючи на форумі YES, Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що органи прокуратури очищені від недоброчесних кадрів. Чути подібну інформацію від очільника такого надважливого правоохоронного органу щонайменше дивно, адже ми опублікували кілька десятків статей про прокурорів, щодо доброчесності та незалежності яких є великі сумніви. Окрім того, у нинішній системі органів прокуратури досі працюють ті особи, які були причетні до переслідування активістів Євромайдану та ігнорували покарання правоохоронців у ті часи.
Знайомтеся, начальник відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, управління нагляду у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Сумської області – Олександр Миколайович Маслюк.
Олександр Миколайович Маслюк народився у 1968 році у с. Студенок, що на Сумщині. В органах прокуратури він працює з 1993 року. Починав трудову діяльність в Сумській транспортній прокуратурі: був помічником, старшим помічником, заступником сумського транспортного прокурора. Потім працював заступником прокурора Сум. Перша відома посада керівника, яку отримав Олександр Миколайович, – це посада прокурора Зарічного району м. Суми, куди його призначив Генпрокурор у 2008 році. Вже через 3 роки, а саме 23 грудня 2011 року, Віктор Пшонка призначив Олександра Маслюка прокурором Ковпаківського району у Сумах. А от наступне місце роботи правоохоронця знаходилося в іншій області. В березні 2013 року його перевели керувати прокуратурою м. Черкас. Саме на цій посаді Олександр Миколайович відзначився бездіяльністю щодо покарання правоохоронців у часи Революції Гідності та переслідуванням активістів. Відзначився прокурор і тим, що, за словами ЗМІ, наполегливо радив депутатам «не перебирати на себе повноважень, які їм не надані Конституцією». Таку реакцію в Олександра Миколайовича викликало жваве обговорення депутатами дій міліції, які перешкоджали громадськості встановлювати прапор ЄС на щоглі міста”.
Тож, як бачимо, Олександр Миколайович Маслюк – не просто працював за часів Януковича, а брав активну участь у супротиві Революції Гідності, ігноруванні вимог активістів та їхньому переслідуванні. Здавалося б, що після таких вчинків подальша робота Олександра Миколайовича в органах неможлива. Однак вже в червні 2014 року його призначають заступником прокурора Охтирської прокуратури Сумської області, що викликало обурення громадян. У 2015 році Олександр Миколайович пішов на певне пониження: з посади заступника до посади начальника відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Сумської області. Цю посаду він обіймає і до сьогодні.
Сьогодні Олександр Миколайович Маслюк є одночасно і працівником прокуратури, і пенсіонером. Тож доходи, які він вказав у своїх деклараціях за 2014, 2015, 2016 та 2017 роки, більші ніж зазвичай: 1,1 млн грн зарплати, 482 тис. грн пенсії та бл. 130 тис. грн інших видів доходів. Дружина прокурора – Олена Володимирівна за відповідний період вказала майже 266 тис. грн доходу.
Працює Олена Володимирівна Маслюк, 1987 року народження, бухгалтером на ВАТ «Насосенергомаш». А також з 2010 р. є аспірантом кафедри «Економічного контролю та аудиту» в Сумському національному аграрному університеті.
Проживає прокурор у будинку в селищі Сад, що неподалік Сум. Площа цього житла 313 кв. м. Варто відзначити, що власником цього будинку є батько прокурора Микола Степанович Маслюк. Він став його власником у 2010 році. Натомість і прокурор, і його родина мають право лише на користування. Олександр Миколайович отримав це право 25.05.2010. Проте у своїй декларації за 2014 рік цього будинку прокурор не вказав. Більше того, він навіть не відобразив право користування ним у декларації за 2015 рік.
Аналогічна ситуація і з землею під цим будинком. Її власником теж є батько прокурора – Микола Степанович Маслюк. Олександр Маслюк лише користується нею з 2007 року. Але в своїх деклараціях за 2014, 2015 та 2016 роки – прокурор не вказує цієї земельної ділянки.
Місцем проживання, де Олександр Маслюк зареєстрований, вказане місто Охтирка. Саме тут він раніше працював та з 2014 року має право користування службовою квартирою. На відмінну від будинку, це житло прокурор не забув вказати у всіх своїх деклараціях.
Серед іншого нерухомого майна у власності прокурора дві квартири, гараж та земельна ділянка в Сумах. Цікаво, що однією з квартир він володіє разом із своєю дочкою Анною Олександрівною Маслюк, яка працює прокурором Сумської місцевої прокуратури. У власності нинішньої дружини прокурора лише одна земельна ділянка в Сумах. Її площа 1000 кв.м.
У власності родини прокурора є також достатньо дорогі автомобілі. Наприклад, Олександр Миколайович Маслюк у 2015 році придбав новеньку Toyota Avensis за 729 тис. грн. Дружина прокурора Олена Володимирівна Маслюк у 2017 році стала власницею Toyota Rav4 2014 року випуску. Задекларована вартість авто – 119 тис. грн, хоча сьогодні таке авто коштує майже 20 тис. доларів. Також подружжя володіє ще однією Toyota Rav4, в цьому випадку 2006 року випуску. Власниками авто вони стали в 2007 році, тобто у випадку купівлі – вони придбали автомобіль майже новим. Також у власності подружжя причіп та човен.
Вдалося родині прокурора доволі багато заощадити. Олександр Миколайович Маслюк на банківському рахунку має 35 тис. грн та 216 доларів, а також має 150 тис. грн готівки. Окрім цього, Олександр Миколайович позичив третій особі 64 тис. грн. А от скільки заощадила дружина прокурора – невідомо, адже вона не надала своєму чоловіку інформацію з приводу цього.
Декілька слів варто сказати про батька прокурора – 76-річного Миколу Степановича Маслюка, адже саме він є власником будинку. Нам не вдалося віднайти інформації про те, що Микола Степанович займається чи колись займався будь-яким бізнесом. У 2011 році він позивався до суду з вимогою підвищити йому пенсію як дитині війни. Не виключено, що Микола Маслюк є лише формальний власником вищезгаданого житла і навряд чи міг би допомогти сину в його будівництві чи придбанні. Жодним бізнесом не займалася і Ганна Федорівна Маслюк – матір прокурора.
Як бачимо, попри заяви керівництва Генпрокуратури про очищення цього органу від недоброчесних кадрів – це навряд чи відповідає дійсності. На жаль, через 4 роки після Революції Гідності ми досі розповідаємо про прокурорів, які обіймали керівні посади в часи Януковича і навіть більше – брали активну участь в революції будучи керівниками. Олександр Миколайович Маслюк – яскравий приклад таких правоохоронців, які до того періодично порушують правила декларування та “забувають” вказувати своє майно.