Фірма чоловіка судді Яготинського райсуду фігурує у справі про підробку документів
06.07.2018
Слідчий відділ Солом’янського управління поліції ГУ НП у Києві розслідує підробку документів при відчуженні 39 ділянок в селі Іванковичі Васильківського району Київської області. Про це «Нашим грошам» стало відомо з ухвали Солом’янського районного суду Києва.
За матеріалами слідства, двоє фізичних осіб у змові з нотаріусом та працівниками ТОВ «Інформаційно-консалтингова фірма «Реноме» вчинили ряд протиправних дій, коли відчужували ці ділянки. Зокрема, було підроблено нотаріальну довіреність, нотаріусом проігноровано вимоги щодо строку дії витягу з Державного земельного кадастру, проведено угоду на підставі втрачених держактів на ділянки, суттєво занижено ціну в договорах та внесено в договори неправдиву інформацію про те, що відчужувані земельні ділянки не внесені до статутного капіталу юридичної особи.
Співвласником 35% ТОВ «Інформаційно-консалтингова фірма «Реноме» є Роман Свистович – чоловік судді Яготинського райсуду Київської області Юлії Бурзель. В «Реноме» Свистович з 2015 року. Ще 35% фірми володіє Максим Ільїн, а 30% – Володимир Матушевич.
За матеріалами кримінального провадження 12016100090006892, у 2013 році 39 ділянок до статутного капіталу ТОВ «Вурвантес» вніс ірландець Йоунг Одран Патрік. Того ж року ірландець відступив свою частку компанії «Azure group holding S.A» з Маршалових островів.
У березні 2016 року представник ТОВ «Вурвантес» пішов перереєструвати в нотаріуса кілька земельних ділянок, на що нотаріус йому повідомила, що власником вказаних ділянок є вже не ТОВ, а приватна особа з Києва.
Як пізніше з’ясувало слідство, 27 та 29 лютого 2016 року хтось підробив нотаріальну довіреність, посвідчену приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу і від імені ірландця продав приватній особі з Києва усі 39 земельних ділянок.
Договори купівлі-продажу «були посвідчені приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, відомою як «чорний» нотаріус, яка неодноразово вчиняла незаконні правочини, входивши в злочинні змови з шахраями». За даними «Наших грошей», ця нотаріус досі працює.
Кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 358 КК (Використання завідомо підробленого документа). Покарання за нею передбачає максимум обмеження волі до двох років.
ТОВ «Інформаційно-консалтингова фірма «Реноме» 2016 року була офіційним суб’єктом оціночної діяльності і фігурує у базі оцінщиків, достовірність оцінки яких ставилася під сумнів згідно Єдиної бази звітів за 2016 рік ФДМУ. Тому що «Реноме» в той рік оцінило 63 квартири в Києві, Одесі, Львові, Дніпрі та Харкові по ціні 50 тис. грн і менше за об’єкт.
Зараз ТОВ «Інформаційно-консалтингова фірма «Реноме» не значиться оцінщиком. Але Роман Свистович, Максим Ільїн та Володимир Матушевич створили у червні 2017 року нову ТОВ «Оціночна компанія «Сокол». У жовтні 2017 року фірма отримала сертифікат суб’єкта оціночної діяльності.
Згідно декларації Юлії Бурзель за 2017 рік, суддя за рік заробляє 199,1 тис. грн., її чоловік Роман Свистович 1,2 млн грн. гонорару отримав від бізнес-партнера по оціночній фірмі Максима Ільїна, а ще майже півмільйона гривень – від зайняття незалежною професійною діяльністю.