У НАЗК узагальнили, скільки декларантів надали неправдиву інформацію
05.06.2018
Національне агентство з питань запобігання корупції, перевіряючи декларації чиновників, з липня 2017 року виявило 44 випадки зазначення у декларації недостовірних відомостей на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Про це йдеться на сайті НАЗК.
Серед декларантів, що вказали недостовірну інформацію – народні депутати та депутати місцевих рад, судді, прокурори, слідчі, голови місцевих рад та адміністрацій.
За друге півріччя 2017 року Національне агентство затвердило 9 обґрунтованих висновків щодо виявлення ознак відповідного кримінального правопорушення, а за 5 місяців 2018 року – 35. Відповідні правоохоронні органи на підставі вже отриманих обґрунтованих висновків розпочали досудові розслідування стосовно 20-ти посадовців. Два обвинувальні акти вже направлено до суду. Одному посадовцю повідомлено про підозру, а справу найближчим часом буде передано до суду. Стосовно решти відкритих кримінальних проваджень досудові розслідування тривають.
Стосовно 3-ох посадовців, щодо яких Національне агентство направило обґрунтовані висновки до Нацполіції, відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань не внесені. Національне агентство в свою чергу звернулось до Генеральної прокуратури як органу, на якого покладаються функції нагляду за додержаннямзакону під час досудового розслідування, з метою здійснення перевірки законності невнесення відомостей щодо таких посадовців до ЄДРДР за ознаками вчинення кримінального правопорушення.
Інформація про результати розгляду спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції обґрунтованих висновків стосовно 16 посадовців ще не надходила до Національного агентства.
Нагадаємо, основна мета діяльності Національного агентства – запобігання корупції через зменшення корупційних ризиків її виникнення та контроль за дотриманням антикорупційного законодавства. Одним із завдань Національного агентства є здійснення контролю за поданням декларацій та їх перевірка.
Відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції» у разі виявлення ознак кримінального правопорушення, зокрема
подання недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб Національне агентство направляє обґрунтований висновок щодо такого правопорушення спеціально уповноваженому суб’єкту у сфері протидії корупції з метою здійснення досудового розслідування.
Таке правопорушення тягне за собою відповідальність, передбачену статтею 366-1 Кримінального кодексу України, у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.