ГПУ затримала одного з керівників розгону Майдану, але суд відпустив його додому
16.05.2018
Печерський райсуд Києва відправив під нічний домашній арешт екс-чиновника МВС, підозрюваного у силовому розгоні Майдану, який з 2016 року перебував у розшуку.
Про це повідомляє прес-служба ГПУ.
Йдеться про заступника начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки ГУ МВС у Києві. Зазначається, що колишній чиновник МВС, виконуючи злочинний наказ, перевищив владу та службові повноваження та порушив норми закону, коли керував підрозділами “Беркуту” під час силового розгону Євромадану в ніч з 10 на 11 грудня 2013 року.
У ході розслідування зазначеній особі 10 жовтня 2016 року оголосили про підозру за ч. 4 ст. 41 (виконання злочинного наказу), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади), ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів) КК України.
24 жовтня 2016 року екс-чиновника МВС оголосили в розшук. Зловмисника затримали 5 травня.
“На підставі зібраних додаткових доказів йому повідомлено про зміну підозри у причетності останнього до організації силового розгону протестувальників у Києві 18 лютого 2014 року”, – йдеться в повідомленні.
Екс-чиновнику МВС інкримінують виконання злочинного наказу, перевищення влади, незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, вчинення злочину групою осіб (ч. 2 ст. 28), умисне тяжке тілесне ушкодження (ч. 2 ст. 121), умисне вбивство малолітньої дитини або жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб (пп. 1, 5 ч. 2 ст. 115), вчинені проти понад 150 потерпілих.
Зазначається, що Печерський райсуд Києва, “незважаючи на раніше наданий дозвіл на затримання підозрюваного, перебування його тривалий час у розшуку та наявність інших ризиків, приймаючи до уваги тяжкість вчинених злочинів”, відправив підозрюваного під нічний домашній арешт (з 22:00 до 06:00).
У ГПУ додали, що рішення суду оскаржили в апеляційному порядку.
У період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, найбільше – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию.
За даними Міністерства внутрішніх справ, з 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.
За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали дві з половиною тисячі осіб, 104 з них загинули. У департаменті спецрозслідувань розповідають, що за чотири роки у “справах Майдану” ухвалено 50 судових вироків, 412 особам повідомлено про підозру, але реально відбуває покарання тільки одна людина.