НАБУ розслідує можливу неправду в декларації судді Госпсуду
17.04.2018
Детективи Національного антикорупційного бюро проводять досудове розслідування за фактом можливого декларування недостовірної інформації суддею Господарського суду Харківської області Ірини Попович, яка в декларації за 2015 рік забула вказати житловий будинок і земельну ділянку свого чоловіка.
Про це йдеться в рішенні Солом’янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».
У НАБУ наголошують, що Попович у декларації за 2015 рік не вказала земельну ділянку площею 0,75 га та житловий будинок із надвірними будівлями загальною площею 623,40 кв. м, що до середини грудня 2015 року належали на праві власності її чоловіку, колишньому прокурору Харкова Євгену Поповичу. Згодом зазначена нерухомість перейшла у власність «АІА Інтернейшнл Груп Інк», 98,07% статутного капіталу якого також належали чоловікові судді, а значить, Попович зобов’язана була зазначити майно в декларації за 2015 рік, чого не зробила.
ВІдзначимо, що в декларації судді за 2016-2017 роки з’явилися зазначені земельна ділянка та житловий будинок, якими вона користується на «іншому праві користування». Загальна площа будинку складає 721,9 кв. м.
Крім того, детектив НАБУ повідомив, що Бюро проводило огляд квартири, яка належить на праві приватної власності чоловіку судді Попович і його колишній дружині. В результаті слідчих дій були вилучені два мобільних телефони Samsung і жорсткий диск, на які правоохоронці просили накласти арешт. Суд задовольнив клопотання.
Як повідомляють “Наші гроші“, незадекларований Попович будинок розташований в рекреаційній зоні Харкова. Зараз власником власність «АІА Інтернейшнл Груп Інк» вказана Тетяна Потапова, яка є бізнес-партнером Євгена Поповича по ТОВ «Кор.-П».
Євген Попович був призначений прокурором Харкова в 2007 році, а через рік Харківська міська рада почала активно роздавати землю за кооперативною схемою. В 2010 році міськрада виділила за цією схемою обслуговуючому кооперативу «Гаражно-будівельний кооператив «Околиця» 0,26 га. Засновниками кооперативу стали водії прокуратури Максим Сивінський і Олег Радченко, та Олександр Губін. Останній, за даними журналістів, також працював водієм прокурора Харкова, але офіційно оформлений не був. Також ці троє в 2010 році змінили засновників ОК «ЖБК «Наша Будівля», яке вже отримало на той час 0,3 га землі у елітному районі Харкова – Лісопарку.
Сьогодні Попович також є співзасновником обслуговуючого кооперативу – ЖБК «Троян», де його партнером є Ігор Аріх – один з активних учасників процесу отримання землі по «кооперативній схемі». Партнерами Аріха та Поповича по ЖБК «Троян» є в.о. першого заступника голови Державної аудиторської служби Станіслав Косінов та його дружина Оксана Тацій. У відкритих джерелах відсутня інформація про виділення землі кооперативу, але всі його засновники мають земельні ділянки по-сусідські. ЖБК «Троян» прописаний за адресою, по якій зареєстровані і підприємства Аріха.
Спори щодо повернення земельних ділянок у власність територіальної громади Харкова вирішуються саме у місцевому Господарському суду Харківської області.
Розслідування махінацій з виділенням землі в Харкові через кооперативну схему розслідує генеральна прокуратура України. В лютому 2018 року перші вироки отримали засновники обслуговуючого кооперативу «Перемога-2000» Володимир Гірін, Вікторія Гіріна та Лідія Шмалько, яким суд дав умовний термін.