САП готує підозру голові економічного департаменту ГПУ
03.04.2018
Спеціалізована антикорупційна прокуратура готує підозру голові депарламенту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки (так званий “департамент Кононенка-Грановського”) Володимиру Гуцуляку.
Цю інформацію INSIDER підтвердили одразу кілька джерел у правоохоронних органах. Вони нагадали, що САП розслідує провадження щодо ймовірного незаконного збагачення Гуцуляка, порушене на підставі журналістcького розслідування. Сам Холодницький офіційно не коментує інформацію щодо підозри Гуцуляку.
Як відомо, у 2017 році журналісти програми “Схеми” з’ясували, що подружжя Гуцуляків користується майном третіх осіб, а машина Toyota RAV4, на якій їздить дружина прокурора, зареєстрована на тестя фігуранта кримінального провадження департаменту Гуцуляка (Олексій Бушай, тесть екс-голови правління “Нафтогазвидобування” Олега Семінського).
Разом із тим, підслідність у провадженні проти очільника САП Назара Холодницького, який 3 квітня відмовився від участі у слідчих діях ГПУ, змінено – тепер це провадження розслідуватиме генеральна інспекція ГПУ.
Джерела INSIDER вважають, що у такий спосіб Гуцуляк хоче “умити руки” у справі Холодницького. Водночас, співрозмовники не виключають, що підозру очільнику САП все-таки буде висунуто.
“Така ймовірність існує”, – сказав співрозмовник.
Тим часом, автоматизована система визначила, що дисциплінарні скарги на Холодницького у кваліфікаційній комісії прокурорів розглядатиме колишній третейський суддя та екс-виконувач обов’язків завкафедрою юридичного факультету Університету ім. Шевченка Олександр Ковальчук.
Відповідно до законодавства, після відкриття дисциплінарного провадження по скарзі, Холодницький вже не зможе подати у відставку за власним бажанням.
Як відомо, директор НАБУ Артем Ситник заявив, що підозрює голову САП в тиску на суд, чиновників та свідків з метою дачі ними неправдивих свідчень і відмовляється працювати з Холодницьким. У відповідь Холодницький спростував усі звинувачення та завив, що має намір захищатися.
30 березня зранку у ГПУ мав відбутися допит Холодницького, де в очільника САП хотіли взяти зразки голосу на експертизу, але він не прийшов.
20 березня джерела INSIDER повідомили, що у кабінеті Холодницького було знайдено засоби негласного прослуховування.
Також вони розповіли, що очільник САП розмірковує над відставкою.
Пізніше з’ясувалося, що кабінет Холодницького прослуховувався за санкцією відділу “Кононенко-Грановського” ГПУ.
За інформацією INSIDER, проти Холодницького проводиться оперативно-розшукова справа за статтями “Розголошення даних досудового слідства” та “Порушення права на захист”. Також відомо, що окрім НАБУ очільника САП прослуховало СБУ.
29 березня Ситник визнав, що співпрацює з ГПУ по справі проти Холодницького.
30 березня Ситник та Луценко подали дисциплінарні скарги на Холодницького до кваліфікаційної комісії прокурорів.