Звільнено керівництво Райківської колонії
21.12.2016
20 грудня у прокуратурі області проведено спільну нараду керівників правоохоронних органів та органів влади і місцевого самоврядування області, на якій обговорено питання додержання конституційних прав в’язнів у Райківській виправній колонії №73 управління ДПтС України в Житомирській області, а також додаткового фінансування установ виконання покарань.
У нараді взяли участь керівники обласної ради, обласної державної адміністрації, Бердичівської районної ради, Бердичівської районної державної адміністрації, управління Державної пенітенціарної служби України в області, працівники Бердичівської місцевої прокуратури та прокуратури області.
Відкриваючи нараду, прокурор області Любомир Війтович наголосив, що встановлені тривалі і системні порушення вимог кримінально-виконавчого та іншого законодавства у діяльності адміністрації установи потребують невідкладних скоординованих заходів для їх усунення.
«Під час перевірки Генеральним прокурором України установлено, що покращення стану законності та додержання конституційних прав в’язнів в установі не відбулося. Я впевнений, що таке становище – наслідок неналежного виконання своїх обов’язків службовими особами кримінально-виконавчої системи в області та відсутності принципової і наполегливої позиції прокурорів», – зауважив Любомир Війтович.
Керівник обласного відомства піддав критиці споглядальну позицію посадових осіб пенітенціарної установи та своїх підлеглих, які обґрунтовували неналежний стан законності в установі недостатнім бюджетним фінансуванням.
Із детальною інформацією щодо виявлених порушень у пенітенціарній установі на нараді виступив заступник прокурора області Микола Корнелюк.
На нараді заслухано звіти та пояснення керівництва Райківської виправної колонії № 73 та управління ДПтС України в області.
Прокурор області підкреслив, що захист прав, свобод і законних інтересів в’язнів означає, що вони можуть бути обмежені лише вироком суду і тільки у тій мірі, в якій це передбачено кримінальним, кримінально-виконавчим законодавством. Інші права та свободи ув’язнених підлягають охороні і захисту нарівні з усіма іншими громадянами України.
«Головне – не бути байдужими до проблем в’язнів, відповідально виконувати службові обов’язки, і це дасть позитивні результати», – закликав до дієвості усіх учасників наради Любомир Війтович.
Прокурор області наголосив, що до вирішення наявних проблем необхідно зусилля правоохоронних та державних органів.
Керівники органів влади і місцевого самоврядування області погодились із доводами прокурора області та запевнили, що на найближчих засіданнях сесій рад будуть розглянуті питання про внесення змін до існуючих програм профілактики злочинності з метою виділення коштів для покращення матеріально-побутового стану у виправних колоніях області. Також, учасники наради вирішили приділити належну уваги розвитку виробництва на підприємствах виправних колоній, пошуку нових ринків збуту виробленої продукції та розроблення нових видів виробничої діяльності.
За результатами наради узгоджено спільні заходи щодо усунення виявлених недоліків з метою забезпечення конституційних прав в’язнів у Райківській виправній колонії №73 управління ДПтС України в Житомирській області, а також додаткового фінансування установ виконання покарань області.
Ситуація знаходиться на контролі в Генерального прокурора України, вирішено питання постачання ліків до медичної частини колонії.
У Міністерстві юстиції України було прийнято рішення про звільнення керівництва Райківської виправної колонії №73 управління ДПтС України в Житомирській області із займаних посад.