Начальник відділу прокуратури Київської області Рустам Сутко
18.11.2017
До впровадження електронного декларування чиновники не несли жодної відповідальності за брехню у деклараціях. Саме тому там часто були відсутні родичі, рухоме чи не рухоме майно. Однак кримінальна відповідальність за недостовірні дані в декларації покращила пам’ять багатьом чиновникам.
Знайомтесь, заступник начальника слідчого управління – начальник першого слідчого відділу прокуратури Київської області – Рустам Чолоєвич Сутко.
Сутко Рустам Чолоєвич був призначений на посаду заступника начальника слідчого управління – начальника першого слідчого відділу прокуратури Київської області наказом прокурора Київської області від 14 квітня 2017 року. Хоча на сайті прокуратури Київської області він досі зазначенийначальником відділу міжнародного співробітництва.
20 липня 2017 року проти прокурора Рустама Сутка було відкрито дисциплінарнепровадження. Його звинувачували у несвоєчасній відповіді на адвокатський запит. За результатами проведеної перевірки членом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Коваленком А. А. 25 вересня 2017 року складено висновок про наявність дисциплінарного проступку прокурора Сутка. Однак Комісія не погодилася зі своїм колегою та 11 жовтня 2017 року прийняла рішення про «відсутність підстав для накладення на Рустама Сутка дисциплінарного стягнення».
Працюючи в прокуратурі, Рустам Сутко заробляє не надто багато. Ми проаналізували його декларації за 2014, 2015 та 2016 роки та з’ясували, що за цей період він заробив лише 204 тис. грн. При цьому в уточненій декларації за 2016 рік він вказав два джерела доходів: прокуратура Київської області (161 тис. грн) та ПАТ ХК «Київміськбуд» (3 тис. грн). Обидва доходи зазначені як заробітні плати, що може свідчити про порушення прокурором вимог щодо несумісності.
Крім того, у своїй декларації за 2014 рік Рустам Сутко взагалі не зазначив жодного доходу, хоча вказав, що працює прокурором відділу нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту прокуратури Київської області. Виходить, що він або працював безоплатно, або не задекларував свій дохід.
У декларації за 2014 рік єдиним майном прокурора є квартира на 50 м². Однак через відсутність будь-якої інформації про нерухомість Рустама Сутка в Реєстрі речових прав на нерухоме майно, ми не можемо сказати, чи це його власна квартира чи орендована, оскільки житло відсутнє у декларації пана Рустама за 2015 рік.
Натомість в 2015 році Рустам Сутко задекларував вже свою власну квартиру на 79,4 м² у Києві, яку придбав 15 квітня 2013 року. І тут знову виникає питання: чому це житло відсутнє у декларації за 2014 рік? Такі дії прокурора можна трактувати як прагнення приховати свої статки.
Та сьогодні ситуація із цим житлом ще більш заплутана. Подаючи декларацію за 2016 рік, він спочатку взагалі «забув» про цю квартиру, тому пізніше був змушений подати уточнену декларацію, у якій чомусь змінив дату придбання квартири на 04.03.2014.
Крім того, у декларації за 2015 рік Рустам Сутко зазначає, що має у власності 5,4 млн грн.Якщо врахувати, що за 3 роки він заробив лише 204 тис. грн, то виникає логічне запитання: звідки у Рустама Сутка такі збереження?
У 2016 році Рустам Сутко одружився з 27-річною Наталею Володимирівною Ковалевською. Цікаво, що жодних її доходів у декларації за 2016 рік немає. Втім, це не завадило подружжю задекларувати майже 11,5 млн грн збережень.
Та найбільш цінним є нерухоме майно Наталії Ковалевської. У її власності є квартира на 188 м², розташована за адресою вулиця Драгомирова, 7 – це один із будинків елітного житлового комплексу «Новопечерські липки». Подібна квартира тут коштує близько 750 тис. дол.
Також Наталя Володимирівна має два паркомісця у сусідньому будинку (вулиця Михайла Драгомирова, 9а).
Для двох паркомісць в елітному будинку в Наталії Ковалевської є два елітні автомобілі: Mercedes-Benz ML 2010 року та Mercedes-Benz SLK 200 2012 року випусків. Обидва авто дружина прокурора придбала новими: у 2010 та 2012 роках відповідно.
Оскільки дружина прокурора не декларувала жодних доходів, ми вирішили з’ясувати, де вона могла заробити кошти на придбання елітного майна. Завдяки аналітичній системі YouControl ми дізналися, що Наталя Володимирівна Ковалевська є співзасновником діючих компаній: ТОВ «Даріо Срна» та ТОВ «СВ-вектор». Однак у розділі «Фінанси» можна побачити, що обидві компанії не вели активної діяльності. Також дружина прокурора була серед співзасновників ТОВ «Волна-інвест», але ця компанія вже ліквідована.
За нашою інформацією, раніше пані Наталія працювала в компаніях ТОВ «Стадіон «Шахтар» та ТОВ «Донбас Арена». Як відомо, бенефіціарним власником обох компаній є Рінат Ахметов. Батько Наталії Ковалевської – Володимир Георгійович Ковалевський був керівником Нацагентства з підготовки до Євро-2012. Про нього відомо, що «він родом з Росії і приїхав в Україну у 1996 році, працював у компаніях Ахметова: заступником директора департаменту з будівництва і проектування ТОВ «Embrol Ukraine Ltd», заступником гендиректора з виробництва ТОВ «Лемтранс», директором департаменту з маркетингу ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Емброл інжинірінґ», гендиректором ТОВ «Готель «Донбас Палас» і гендиректором ТОВ «Стадіон «Шахтар». Після чого він очолив Нацагентство з підготовки до Євро-2012, навколо якого не вщухали скандали через непрозорі процедури закупівлі та завищені ціни. Також Володимир Георгійович є серед співзасновників приватного підприємства «Р.В.Ц.», яке займається очищенням та постачанням води.
Як бачимо, запитань щодо декларації Рустама Сутко достатньо для того, аби її перевірило Національне агентство з питань запобігання корупції. Адже ми побачили, що прокурор «забував» декларувати свою квартиру та заробітну плату. Також сподіваємося, що правоохоронні органи з’ясують, звідки у Рустама Сутка з’явилося 5,4 млн грн збережень при низьких доходах.
Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Генеральної прокуратури України. PROSUD